Enerya Doğal Gaz Reklam
Yavuzlar inşaat
YAvuzlar inşaat
Tuğba Kuruyemiş
Haber Detayı
02 Ocak 2015 - Cuma 17:34 Bu haber 1565 kez okundu
 
Güneş yüzünü gösterdi, pazar esnafı sevindi
Edirne’de, son bir haftada yaşanan şiddetli soğuk ve buzlanma kentte yaşamı olumsuz etkilerken, güneşin kendini göstermesiyle pazar esnafının yüzü güldü.
EKONOMİ Haberi
Güneş yüzünü gösterdi, pazar esnafı sevindi

Rıdvan Eşin kurban Bayramı

Edirne’de her Cuma günü kurulan Ulus Pazarı, havanın da güzel olmasıyla hem Edirnelilerin hem de Yunanistan ve Bulgaristan’dan gelen ziyaretçilerin akınına uğradı. Kış mevsiminin kendini iyiden iyiye hissettirmeye başlamasıyla beraber hava sıcaklığının eksi derecelere düşmesi kentte yaşamı olumsuz etkilerken, bugün kendini gösteren güneşli hava hem Edirnelileri hem de Pazar esnafını sevindirdi.

Edirne Ulus Pazarı esnafından Niyazi Arslan, her Cuma İstanbul’dan Edirne’ye gelerek pazarda tezgahlarını açtıklarını belirterek, "İstanbul’da ve yurt genelinde yaşanan şiddetli soğuklar ve kar yağışı işlerimizi çok etkiledi. Edirne’deki hava durumunu da yakından takip ettik. Bugün havanın eksilerden normale dönmesi ve havanın güzel olmasından dolayı pazarımız hareketli çok şükür. Mevlid Kandili dolayısıyla tüm Edirne halkının kandilini kutlarım" dedi.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Güneş yüzünü gösterdi, pazar esnafı, sevindi
Yorumlar
Haber Yazılımı