Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
05 Şubat 2019 - Salı 14:59 Bu haber 1452 kez okundu
 
Günel’den AKUT’a teşekkür ziyareti
CHP Kuşadası Belediye Başkan Adayı Ömer Günel’in Kuşadası Arama Kurtarma Derneği AKUT’u ziyaret ettiği bildirildi.
GENEL Haberi
Günel’den AKUT’a teşekkür ziyareti

Bilgi Koleji

AYDIN- AKUT’un faaliyetlerini takip ettiğini ve Türkiye’deki en başarılı ekiplerden biri olduğunu bildiğini söyleyen Ömer Günel, ‘’Her can kutsaldır ve biz de hemşehrilerimizin canını kurtaran derneğinize ve dernek üyelerine müteşekkiriz. Buraya sizi dinlemeye geldim. Ben bir şey anlatmayacağım. Belediye başkanı olduğumda sizler için neler yapabiliriz? Kaynaklarımızın ve belediyemizin imkanlarından sizleri nasıl faydalandırabiliriz? Bunların değerlendirmesini yapmaya geldim” Şeklinde konuştu.

Güzel sözleri ve destekleri için Ömer Günel’e teşekkür eden AKUT Kuşadası Ekip Lideri Tunç Tuncer, şöyle konuştu:

“Kuşadası AKUT olarak hem personel hem de ekipman anlamında Türkiye’nin en iyi ekiplerinden biriyiz. 50 gönüllümüzün 20 si aktif arama kurtarma faaliyetlerine katılıyor. Türkiye’de 20 adet bulunan arama kurtarma köpeğinin 2 si bizde. Ekibimiz Birleşmiş Milletler tarafından verilen INSARAG sertifikasına sahip. Bu sertifika çok zor sınavlar sonrası verilen bir sertifika ve dünyanın her yerindeki arama kurtarma operasyonlarına katılma yetkisi veriyor.

Ekipman olarak Türkiye’deki en iyi ekiplerden biri olduğumuzu ifade etmiştim ama acil durum eylem planı içinde yer alan minimum 4-5 dönümlük bir toplanma alanına ihtiyacımız var. Bu alanın tahsisi konusunda desteklerinizi rica ediyoruz. Birde yıkılacak ya da yarı yıkılmış binalarda birkaç gün eğitim yapma olanağı sağlarsanız çok mutlu oluruz.”

AKUT’un belediye personeline verebileceği eğitimler ve Kuşadası’na turistik değer katacak projelerini de dinleyen Günel AKUT gönüllüleri ile hatıra fotoğrafı çektirerek dernekten ayrıldı.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Kuşadası, AKUT, Ömer Günel, Tunç Tuncer
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Günel’den AKUT’a teşekkür ziyareti
Yorumlar
Haber Yazılımı