Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
15 Mart 2019 - Cuma 19:54 Bu haber 647 kez okundu
 
Günel: Kuşadası’nı engelsiz kent yapacağız
Cumhuriyet Halk Partisi Kuşadası Belediye Başkan Adayı Ömer Günel, engelli çocuklara eğitim veren Özel Çağla Pınar Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret etti.
SİYASET Haberi
Günel: Kuşadası’nı engelsiz kent yapacağız

AYDIN- Eğitmenler ve velilerle görüşen Günel onların sorunlarını ve isteklerini dinledi. Söz alan anneler, çocuklarının özel bakıma ihtiyacı olduğunu ve yalnız bırakamadıklarını bir anne ve kadın olarak en basitinden pazara markete giderken bile çocuklarını bırakabilecekleri emanet edebilecekleri yerlere ihtiyaçları olduğunu söylediler.

İÇİNDE OLMASAM DA KONUYA UZAK DEĞİLİM

Velilerden sonra söz alan Ömer Günel, şöyle konuştu:

“Eşimin annesi de rehabilitasyon eğitmeni, kuzenimin de bir rehabilitasyon merkezi var. Birebir yaşamasam da konuya ve sorunlarınıza çok uzak değilim. Bu nedenle yıllar öncesinden hazırlanmış bir engelsiz Kuşadası projemiz var.

Özellikle emeklilerin bu kadar yoğun yaşadığı bir kentte hem engellilerimizi hem de yaşlılarımızı düşünerek kentin yeniden imarında engelsiz bir kent yaratma projesi hazırladık. Sorunu birebir yaşayan sizlersiniz. Fiziksel engellilerimizin yanında zihinsel engellilerimiz için ne yapabiliriz, bir belediye başkanı ne yapabilir bu konuda bir çalışma yapmayı planlıyorum.

Fiziksel ve zihinsel engelli çocuklarımız maalesef sosyalleşemediği için okulların artmasıyla ne kadar çok engelli çocuğumuzun olduğunu fark etmeye başladık. Bu konu çok önemli bir konu. Bir siyasetçi olarak konunun içinde de olsam bir eğitmen değilim konuyu canlı canlı yaşamıyorum. Önümüzde 5 yıl var. Bu süre içinde değerli eğitmenlerimizin bize önderlik etmelerini istiyorum. Zihinsel ve bedensel engelli çocuklarımız için kentimizde belediye başkanından ne istersiniz.

Bu konuda biz ne yapabiliriz. Kentimizdeki tüm okullar ile beraber bunun önerilerini somutlaştırmak için bir çalıştay yapalım. Sonrasında biz de çalıştay sonuçlarına göre gereğini yapalım.”

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Kuşadası, CHP, Ömer Günel, Engelsiz kent
Yorumlar
Haber Yazılımı