Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
09 Şubat 2019 - Cumartesi 13:14 Bu haber 946 kez okundu
 
Günel: Kuşadası’na yakışan tesisler yapacağız
Millet İttifakı Kuşadası Belediye Başkan Adayı CHP’li Ömer Günel’in, balıkçı esnafını ziyaret ettiği bildirildi.
SİYASET Haberi
Günel: Kuşadası’na yakışan tesisler yapacağız

AYDIN- Yapılan açıklamaya göre, Günel, esnaf ile yaptığı sohbette şöyle konuştu:

“Dünyanın tüm turizm kentlerinde balık halleri turizm merkezidir. Müthiş mimarisi, düzeni, temizliği, balıkçı esnafının sıcaklığı ile yurt dışında önemli örnekleri var. Ancak Kuşadası’nda bize yakışmayan yeterli olmayan bir balık halimiz var. Tabiİ bu sizlerin eksiği değil, siyasilerin eksiğidir.

Burada bize yakışan tesisleri yapmamız lazım. Bugün burada söylediklerim bir vaat değil, çok kısa zamanda hayata geçecek projelerdir. Sahil düzenlemesi başladığında burada ki düzenlemeyi de yapacağız. 2019 yılı sonunda sahil projesini başlatacağız.

Nasıl bir balık hali yapılmalı, bunu dünyadaki en iyi örneklerini inceliyoruz. Balıkçı kardeşlerimizin teknelerinin bağlandığı alanlardan tutunda duş kabinleri, wc’ler gibi doğal ihtiyaçlarınızın karşılaşacağı üniteler olacak. Buraya balık almaya gelen vatandaşlarımız sağlıklı bir ortam da alışverişini yapacak.

Ege Port’un her hangi bir tasarrufu olmayacak.

Kuşadası Limanı işletmecisi Ege Port yöneticileri ile de görüştüm. Kendilerinin bu alanda bir tasarrufları olmayacak. Kuşadası’na yakışan ve sizlere en iyi hizmeti verecek balık halini inşa edeceğiz.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Kuşadası, CHP, Ömer Günel, Balıkçılar,
Yorumlar
Haber Yazılımı