Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
07 Şubat 2019 - Perşembe 15:28 Bu haber 845 kez okundu
 
Günel, engellilerle bir araya geldi
CHP Kuşadası Belediye Başkan Adayı Ömer Günel’in, Kuşadası Engelsiz Engellileri Yaşatma Derneği üyeleri ile bir araya geldiği bildirildi.
SİYASET Haberi
Günel, engellilerle bir araya geldi

Bilgi Koleji

AYDIN- Yapılan açıklamaya göre, buluşmada dernek adına söz alan Genel Başkan Mustafa Sıtkı Sorguç, “Sorunlarımızın hiç biri yapılamayacak şeyler değil. Sizi uzun zamandır tanıyoruz. Kimse bize destek olmazken siz bizi hep çok iyi karşıladınız ve her zaman yardımcı olmaya çalıştınız. Şimdi de sorunlarımızı kökten çözeceğinize inanıyoruz” dedi.

Engelli vatandaşlarımızın her zaman destekçisi olduğunu söyleyen Ömer Günel, “Biz imkansızlıklar içinde sorunları çözdük. Ama artık Kuşadası halkı, bize yetki verdiğinde çok daha hızlı sorunlarınıza çözüm getireceğim. Belediyede ve belediyeye bağlı şirketlerde engelli kontenjanını yüzde 100 kullanacağım. Hatta üzerine çıkmayı bile hedefliyorum. Bugün de buraya sorunlarınızı sizden dinlemeye geldim” dedi.

DÜZENİ BEN KURACAĞIM

Sorguç, engelli plajları olduğunu, ama bir engellinin orayı kullanma şansının olmadığını, sahil boyunda engellilere yönelik bir tuvalet bulunmadığını, bir dernek binasına ihtiyaçları olduğunu, iş imkanlarının arttırılacağını duymaktan mutlu olduklarını söyledi.

Sahilde engelliler için seyyar tezgah isteyen dernek üyelerine Ömer Günel, “Ben seyyar tezgahlara karşı değilim. Hatta düzgün bir şekilde yapılırsa şehre değer bile katacağına inanıyorum. Bu konuda sonuna kadar size destek vereceğim. Ben de sizden bir söz istiyorum. Siz de Kuşadası’nın bir turizm kenti olduğunu unutmadan o tezgahlarda nizami ve pırıl pırıl hizmet vereceksiniz. Düzeni ben kuracağım sizler de koruyacaksınız” dedi.

 

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Kuşadası, Ömer Günel, CHP, Mustafa Sıtkı Sorguç,
Yorumlar
Haber Yazılımı