Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
05 Ekim 2018 - Cuma 17:57 Bu haber 1605 kez okundu
 
Güllübahçe Turunçlar El Emeği Ve Üretici Pazarı açılıyor
Açılışta eğlence ve müzik programları Batman Şehitlerimizin acısı nedeniyle iptal edildi
GÜNCEL Haberi
Güllübahçe Turunçlar El Emeği Ve Üretici Pazarı açılıyor

Bilgi Koleji

AYDIN- Söke’nin yöresel ürünlerinin yanı sıra el emeklerinin tüketici ile buluşacağı Turunçlar El Emeği ve Üretici Pazarı’nın açılışının 7 Ekim Pazar günü saat 11.00’de gerçekleşeceği bildirildi.

Yapılan açıklamaya göre, Söke Belediyesi’nce yaklaşık iki ay önce kurulması için alt yapı çalışmalarına başlanılan bölgenin ilk ve tek üretici pazarı olması beklenilen Güllübahçe Turunçlar El Emeği ve Üretici Pazarı, hafta sonlarının yanı sıra hafta içi de tezgah açan esnaflarla vatandaşın hizmetinde olacak.

Unesco tarafından Dünya Geçici Miras Listesi’ne alınan Türkiye’nin önemli antik kentleri arasında yer alan tarihi Priene Antik Kenti’nin girişinde kurulacak olan pazarın, bir yandan mesire alanına, bir yandan da Priene’ye gelen yerli ve yabancı turistlerinde alış veriş yapmaları bekleniyor.

Geçtiğimiz yıllarda aynı bölgede hizmete giren Mesire Alanı ile yavaş yavaş eski canlılığına kavuşan Güllübahçe’nin, yeni pazar yeri ile daha da hareketlenmesi beklenirken, pazar yeri açılışının yanı sıra Semt Evi Kursiyerleri’nin biçki dikiş kursu sergisinin de açılışı gerçekleştirilecek.

PAZARIN SEMBOLÜ GÜL BEBEKLER OLACAK

Güllübahçeli kadınlar tarafından üretilen ve kısa sürede ülke genelinde tanınarak adeta Güllübahçe’nin markası haline gelen Gül Bebekler açılışı yapılacak olan pazarın sembolü olacaklar. Gül Bebek’lerin özel tasarımlarının ziyaretçileri ile buluşacağı pazarın resmi açılışı saat 11.00’de gerçekleşecek.

AÇILIŞTA EĞLENCE VE MÜZİK PROGRAMLARI İPTAL EDİLDİ

Yapılacak olan açılışta daha önceden planlanan THM Sanatçısı Sebahattin Gülümser Konseri ve Halk Oyunları gösterileri önceki gün Batman’da yüreğimizi yakan şehit acıları nedeniyle iptal edildi.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Söke, Güllübahçe Turunçlar El Emeği Ve Üretici Pazarı
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Güllübahçe Turunçlar El Emeği Ve Üretici Pazarı açılıyor
Yorumlar
Haber Yazılımı