Haber Detayı
27 Nisan 2017 - Perşembe 12:10 Bu haber 752 kez okundu
 
Germencik’te uluslar arası sempozyum
Germencik Belediyesi Türkçülük gününde uluslararası bir sempozyuma imza atmaya hazırlanıyor.
KÜLTÜR Haberi
Germencik’te uluslar arası sempozyum

AYDIN- Bir çok üniversiteden katılım sağlayacak Profesörler ve araştırmacılar tarafından Germencik’te ilk defa düzenlenen ve 3 mayıs günü gerçekleşecek sempozyum için Germencik Belediyesi hazırlıklara başladı. Bir çok üniversitede kendilerini alanlarında kanıtlamış olan Öğretim Görevlileri Germencik Belediyesi Konferans salonunda bir araya gelecek ve ‘’Türk Dünyası ve Türklük Bilinci’’ sempozyumunu gerçekleştirecek.

Germencik Belediye Başkanı Ümmet Akın, yaptığı açıklamada, ‘’Yıllarca Adriyatik’ten Çin Seddi’ne kadar bir çok yerleşim alanında hüküm sürerek yaşayan Atalarımız ve Türk Milletinin yaşam alanları ve tarzlarını değerli hocalarımızdan dinleyeceğiz. Belki de bu sempozyumda ilk defa duyacağımız konular olduğunu düşünüyorum. Bu sebeple de bütün vatandaşlarımızı 3 Mayıs’ta gerçekleşecek olan bu sempozyuma davet ediyorum’’ dedi.

Türk Dünyası ve Türklük Bilinci Sempozyumu 3 Mayıs günü saat 09.00'da başlayıp 19.00'a kadar Germencik Belediyesi Konferans salonunda devam edecek. Saat 20.00'de Ankara Türk Dünyası Müzik Topluluğu bir konser verecek.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Germencik, Uluslararası sempozyum, Ümmet Akın, Türkçülük Günü
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Germencik’te uluslar arası sempozyum
Yorumlar
Haber Yazılımı