Haber Detayı
26 Aralık 2017 - Salı 13:49 Bu haber 887 kez okundu
 
Geleceğin meslekleri konuşuldu
Nazilli Ticaret Odası’nda geleceğin meslekleri konuşuldu
EKONOMİ Haberi
Geleceğin meslekleri konuşuldu

AYDIN- 2017 TÜBA Uluslararası Akademi ödülünün sahibi aynı zamanda TÜBİTAK Bilim Kurulu Üyesi İstanbul Medipol Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Hüseyin Arslan, Nazilli Ticaret Odasında “İnovasyon ve Geleceğin Meslekleri” isimli bir söyleşi gerçekleştirdi.

Nazilli’de doğup büyüyen ve izleyiciler arasında ailesi dahil bir çok yakınının yer almasından dolayı duygusal anlar yaşayan Prof. Hüseyin Arslan, kendisine büyük katkıda bulunduğunu belirttiği öğretmenlerini ve yakınlarını karşısında görünce konuşmakta zorlandığını ifade etti. Daha önce böyle bir an yaşamadığını, bu duygu yoğunluğunu ilk kez Nazilli’de htiğini belirten Prof. Arslan, kendi hayatından örnekler vererek konuşmasını sürdürdü. Pek de iyi olmayan öğrencilik hayatında zamanla bazı insanların dokunuşlarının da etkisiyle başarılı bir öğrenci olmayı başardığını aktaran Arslan, gençlere herkesin bu başarıyı yakalayabileceğini aktardı.

Gerçekleştirilen organizasyona yoğun ilgi gösteren öğrenciler ve NTO üyeleri, inovasyonun oluşturduğu katma değer ve gelecekte öne çıkacak meslekler hakkında bilgi sahibi oldular. Bütün çağlarda teknolojiyi üreten, geliştiren ve bunları satan ülkelerin,  en çok kazancı elde ettiğine değinen Prof. Hüseyin Arslan, Türkiye’nin de teknoloji almak için çok ciddi bir cari açık oluşturduğunu belirtti. Gençlerin bu konular üzerine eğilmeleri gerektiğine değinen Prof. Arslan, gençlerden kendi değerlerinin farkında olmalarını ve başarıya odaklanmalarını istedi. Katılımcılardan gelen soruları da yanıtlayan Arslan, gelecekte ortak bir oluşumla Nazilli’de hayata geçirilebilecek bir inovasyon üssüne her türlü yardımı yapabileceğinin de sözünü verdi.

Konuşmasının sonunda Nazilli Kaymakamı İbrahim Küçük, Belediye Başkanı Haluk Alıcık, Nazilli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Arslan ve Meclis Başkanı Gürdal Yüzügüler tarafından hediye ve plaket takdim edilen Arslan, katılımcılarla bire bir sohbet ederek uzun süre salondan ayrılmadı.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Nazilli, NTO, Nuri Arslan, Haluk Alıcık, Hüseyin Arslan
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Geleceğin meslekleri konuşuldu
Geleceğin meslekleri konuşuldu
Geleceğin meslekleri konuşuldu
Geleceğin meslekleri konuşuldu
Yorumlar
Haber Yazılımı