Enerya Doğal Gaz Reklam
Rıdvan Eşin
Maya Güzellik
Tuğba Kuruyemiş
Haber Detayı
14 Kasım 2019 - Perşembe 13:36 Bu haber 2827 kez okundu
 
FIFA'nın resmi ‘Futbol Doktoru’ oldu
Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Tıp Fakültesi Kardiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hasan Güngör, gerçekleştirdiği başarılı çalışmalar ve 6 aylık yoğun araştırmaları sonucunda Türkiye'de az sayıda kişinin sahip olduğu FIFA’nın resmi ‘Futbol Doktoru’ diplomasını almaya hak kazandı.
SAĞLIK Haberi
FIFA'nın resmi ‘Futbol Doktoru’ oldu

Rıdvan Eşin

AYDIN  - ADÜ Tıp Fakültesi Kardiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hasan Görgör, önemli bir başarıya imza attı. Hekimlikte başarısının yanında futbolla da yakından ilgilenen bu alanda da mesleğini icra eden Güngör, Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği’nin (FIFA) ‘Resmi Futbol Doktoru’ olmaya hak kazandı. Bu konuda önemli çalışmalar yapan ve emeklerinin karşılığını alan Güngör’ün eline diploması da ulaştı.

Türkiye'de az sayıda kişinin sahip olduğu 'Futbol Doktoru' diploması almaya hak kazanan Doç. Dr. Hasan Güngör, yaptığı açıklamada, “FIFA'nın resmi futbol doktoru diplomasını bu hafta almaya hak kazanmış durumdayım. 6 aydır 42 bölüm, 42 ayrı sınav ve binlerce sayfa İngilizce kaynak okudum. Bu diplomayı Türkiye'de alan çok kişi olmadığını biliyorum. Öğrenmenin ve okumanın yaşı yok. Çok mutlu ve gururluyum” şeklinde konuştu.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Efeler, ADÜ, FİFA, Futbol doktoru, Hasan Görgör
Yorumlar
Haber Yazılımı