Anadolu Basını
Yavuzlar inşaat
YAvuzlar inşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
12 Eylül 2019 - Perşembe 12:33 Bu haber 1808 kez okundu
 
Ev ve arazilerine suyun içinde geçerek ulaşıyorlar
Aydın’ın Karacasu İlçesi’ne bağlı Yaylalı Mahallesi’nde, evlerine suyun içinden geçerek ulaşan mahalle halkı, sorunlarının yaklaşan kış ayları öncesi çözülmesini bekliyor.
GÜNCEL Haberi
Ev ve arazilerine suyun içinde geçerek ulaşıyorlar

AYDIN  - Karacasu Yaylalı Mahallesi Santral Mevkii’nde yaklaşık 2 yıldır köprü olmadığı için suyun içinden geçerek ev ve arazilerine ulaşan mahalle sakinleri, sor durumda olduklarını ve kışın gelmesiyle birlikte yaşadıkları sıkıntının daha da büyüyeceğini savunuyor.

Ayakkabı ve çoraplarını çıkarıp, paçalarını toplayarak suyunun içine girip ev ve arazisine ulaşan vatandaşlardan Suat Meral, “Arazilerimize paçalarımızı sıyırıp ulaşıyoruz. Suyun içinden geçiyoruz. 2 yıldan beri bu böyle. Bir an önce yapılırsa rahat ederiz. 20’ye yakın bahçe sahibi var. İşimiz çok zor. Bazı vatandaşlar eşyalarını iplerle taşıyor” dedi.

Yine aynı zorlukları yaşayan Muhammet Yavaş, “Buradan geçerken çok zorlanıyoruz. Özellikle kışın büyük sorun oluyor. Çocuklarımızı sırtımıza alıp geçiyoruz. Yerine göre ayağımız kayıyor, düşüyoruz. Kadınlar, çocuklar zorlanıyor. Kışın su seviyesi de artıyor” şeklinde konuştu.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Karacasu, Suat Meral, Muhammet Yavaş, Köprü, Yol
Yorumlar
Haber Yazılımı