Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
11 Eylül 2018 - Salı 15:41 Bu haber 2443 kez okundu
 
Eşiyok, aday adaylığını açıkladı
AK Parti Çine Belediye Başkan Aday Adayı Mutlu Menderes Eşiyok’un vermiş olduğu dayanışma yemeğinde partilileriyle bir araya geldi.
SİYASET Haberi
Eşiyok, aday adaylığını açıkladı

Bilgi Koleji

AYDIN- AK Parti Çine Belediye Başkan Aday Adayı Mutlu Menderes Eşiyok, parti teşkilat üyelerine Çamoğlu Kır Düğün Salonu’nda dayanışma yemeği verdi. Yemeğe AK Parti Çine İlçe Başkanı Mehmet Tosun, yönetim kurulu üyeleri, Kadın Kolları Başkanı Ferya Yıldız, Gençlik kolları Başkanı Cemal Çakır, bazı Muhalle Muhtarları ve teşkilat mensupları katıldı.

“BİZLER FATİH’İN İSTANBUL’U FETHETTİĞİ YAŞI ÇOKTAN GEÇTİK’

AK Parti Çine Belediye Başkan Aday Adayı Mutlu Menderes Eşiyok, yapmış olduğu konuşmasında Çine'nin artık AK Belediyecilik ile tanışma vaktinin geldiğini ve bunu başaracaklarına inandığını ifade ederken, kendisine yönelik 31 yaşında olması nedeniyle “daha çok küçük” eleştirisi yapanlara da gönderme yaptı.

Mutlu Menderes Eşiyok, “Bizler Fatih’in İstanbul’u fethettiği yaşı çoktan geçtik” diyerek cevap verirken, şöyle konuştu:

“Bugün bu dayanışma yemeğine katılmanız beni fazlasıyla onura etti, tekrar teşekkür ederim. Toplantımızda önünüzdeki 31 Mart seçimleri hakkında sizlerle istişarede bulunmak istiyorum.

Hepinizin bildiği üzere aday adaylığımızı açıklamış bulunmaktayız.

1988 Aydın dogumluyum.31 yaşındayım. Sabancı Üniversitesi Endüstri mühendisliğinden mezun oldum, evliyim ve geçtiğimiz son ilçe kongremizden beri Ak Parti ilçe yönetim kurulu üyesiyim.

Değerli yol arkadaşlarım; niyetimiz olan adaylığın zor ve meşakkatli bir görev olduğunun bilincindeyim ebetteki bu görev bize tevdi edildiği takdirde elimizden geleni en iyisini yapmak için çalışacağım. Burada teşkilatıma yani sizlere olan inancım tamdır. Hayatim boyunca asla “ben yaparım” düşüncesinde değil, ‘biz hep beraber bu işi başarabiliriz’ felsefesine inandım.

Daha önce de verdiğim beyanlar üzerine tekrar sunu ifade etmek istiyorum Ak Parti bugün Çine’de belediye seçimleri kazanmaya en yakın partidir. 24 Haziran genel seçimlerinde Çine’de 1. Parti olduk ve biz bunu sizlerle basardık. Belediye başkanlığı seçimi kazanmış olduğumuz genel secimle beraber zaferi taçlandırma, AK Parti hizmetlerini vatandaşlarımıza buluşturma başarısı olacaktır. Size burada Çine Belediyesinin yapamadıkları veya yanlış yaptıklarını uzun uzun anlatacak değilim hepimiz biliyoruz ve farkındayız; Allah’ın izniyle 31 Mart seçimlerinde bize fırsat verilirse Çine’mize yapacaklarımızı ve belediyeciliği uzun uzun anlatır ve projelerimizi anlatırız.”

Eşiyok, son olarak, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın söylediği bir sözü buradan hatırlatmak istiyorum ‘Gençler büyük devletin evlatları büyük düşünecek’. Bu benim için olumsuz bir durum değil, aksine gençliğin vermiş olduğu ateşle zafere daha hızlı koşma imkanıdır.

Ben inanıyorum ki bizim halkımız bize güvenecektir. Bize fırsat verecektir. Biz sefer ile mükellefiz; Zafer Allah’tan” diyerek sözlerini tamamladı.

“BABAYİĞİT KARDEŞİMİZ MUTLU MENDERES EŞİYOK”

AK Parti Çine İlçe Başkanı Mehmet Tosun da söz alarak şöyle konuştu:

“Aday adayı olma cesaretini gösteren babayiğit kardeşimiz Mutlu Menderes Eşiyok'a hayırlı olsun, Allah yol açıklığı versin diyoruz. Daha başka aday adaylarımız çıkacaktır. Bütün Aday Adaylarımızdan da böyle tanıtımlar yapmalarını bekleriz.

Önümüzdeki günlerde başka babayiğitler de çıkacak. Onlarda bizlerin baş tacıdır. Aday adaylarımıza sahip çıkacağız ve genel merkezin belirlemiş olduğu adayın arkasında durarak Çine’de belediyeyi kazanacağız. Geçtiğimiz seçimlerde şuna şahit oldum, adayımız belirlendikten sonra onu ilk eleştiren partililerimiz oluyor.

Bunu yapmayacağız, partimize zarar vermeyeceğiz. Şimdi 2014 seçimlerinde bizim adayımız seçimi kazansaydı Çine daha iyi konumda olmaz mıydı, daha güzel hizmetler yapılmaz mıydı? Köylerimize, mahallelerimize daha iyi hizmet ve yatırımlar gelmez miydi? Biz rüştünü belediyede kanıtlamış bir partiyiz. Çine'mizin mahallelerini sokaklarını çiçek gibi yapacağız. Saygıdeğer vekilimiz Mustafa Bey’in de dediği gibi 5 yıl sonra Çine’yi kimse tanıyamayacak.

Rahmetli ninemin bir lafı vardı, ‘insanın sevilmeyenin yürüyüşü pat pat, yiyişi şap şap gelir’ derdi.

Bu güne kadar tüm seçimlerde partimizin adayı kim olursa olsun, hemen bazıları tarafından hemen eleştiriliyor. Genel merkez tarafından adayımız belirlenip karşımıza kim çıkıyorsa, o artık bizim tüm teşkilat ve partililerimizin adayıdır. Bireysel menfaat ve çıkar, kıskançlık gibi hasetten uzak durup adayımızın yanında yer alacağız. Sizler benim gözümde birer kahramansınız. Artık Çine Belediyesi AK Partili başkanla buluşacak.”

Başkan Tosun son olarak, “siyaset uzun soluklu bir iştir. Kimse kızıp darılmayacak, küsmeyecek. Elbet bir gün sıranın kendisine geleceğini de düşünecek” diyerek sözlerini tamamladı.

Kaynak: () - Gezgin Değirmenci Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Çine, AK Parti, Mutlu Menderes Eşiyok, Mehmet Tosun
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Eşiyok, aday adaylığını açıkladı
Eşiyok, aday adaylığını açıkladı
Eşiyok, aday adaylığını açıkladı
Eşiyok, aday adaylığını açıkladı
Eşiyok, aday adaylığını açıkladı
Eşiyok, aday adaylığını açıkladı
Eşiyok, aday adaylığını açıkladı
Eşiyok, aday adaylığını açıkladı
Eşiyok, aday adaylığını açıkladı
Yorumlar
Haber Yazılımı