Anadolu Basını
Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
07 Ağustos 2019 - Çarşamba 15:21 Bu haber 978 kez okundu
 
Erdoğan'ın ailesi yönetimden uzaklaşmalı
AKP’den ayrılıp yeni bir parti kuracağı kamuoyunda konuşulan Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu cephesinden “Ültimatom” gibi bir açıklama geldi.
SİYASET Haberi
Erdoğan'ın ailesi yönetimden uzaklaşmalı

İlgi Okulu

AYDIN- Haber Sol’da yer alan habere göre, eni parti hazırlığında olduğu iddia edilen Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ile birlikte hareket eden AKP Ankara İl Eski Başkanı Nedim Yamalı, “Bir itiraz süreci başlattık ve Cumhurbaşkanı’ndan beklediğimiz reformların gerçekleşmemesi hâlinde bu işin gereğini yapacağız ve kendi yolumuzu çizeceğiz” dedi.

AKP'den ayrılarak yeni parti kuracağı iddia edilen Ahmet Davutoğlu'nun ekibinde yer alan AKP Ankara İl Eski Başkanı Nedim Yamalı, Erdoğan'ın ailesinin yönetimden çekilmesi gerektiğini söyledi.

DW Türkçe’den Nevşin Mengü’nün sorularını yanıtlayan Yamalı, “Parti içinde yozlaşma olduğundan” söz ederken, "Bir itiraz süreci başlattık ve Cumhurbaşkanı’ndan beklediğimiz reformların gerçekleşmemesi hâlinde bu işin gereğini yapacağız ve kendi yolumuzu çizeceğiz" dedi.

Yamalı, "Bu aile yönetimden uzaklaşmalı, siyasetteki görünürlükten uzaklaşmalı. Ekonomiyle ilgili ihaleler şeffaf olmalı. İhalelerde hep aynı isimler pay alıyor, imtiyazlı kişiler mi alıyor?" derken, bu başlıklarda reform konusunda umutlarının azaldığını dile getirdi.

Yamanlı, Davutoğlu'nun açıkladığı manifesto sürecinde yer alan isimlerden biri olduğunu da sözlerine ekledi.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, AK Parti, Ahmet Davutoğlu, Nedim Yamalı,
Yorumlar
Haber Yazılımı