Enerya Doğal Gaz Reklam
Rıdvan Eşin
Maya Güzellik
Tuğba Kuruyemiş
Haber Detayı
02 Ocak 2015 - Cuma 21:37 Bu haber 4086 kez okundu
 
Erdem Çerçioğlu'na seçim vaatlerini hatırlattı
AK Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem, CHP'li Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'na yönelik eleştirilerini sürdürüyor.
SİYASET Haberi
Erdem Çerçioğlu'na seçim vaatlerini hatırlattı

Rıdvan Eşin

AK Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem, CHP'li Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'na yönelik eleştirilerini sürdürüyor. 

Günlerdir CHP'li Büyükşehir Belediye Başkanı Çerçioğlu'na yönelik yaptığı sert eleştirilerine bugün bir yenisini daha ekleyen AK Partili Vekil Erdem BŞB Çerçioğlu'na seçin vaatlerini hatırlattı. AK Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem'in açıklaması şöyle; " Deve güreşlerine gitmekten vakit bulabilirlerse bu konulara da eğilmeleri Aydın için faydalı olur...

"ÇERÇİOĞLU BARAJ YAPACAK"

"Aydın İli Geneli İçme Suyu için yapacakları çalışmalar hakkında da bilgiler sunan Çerçioğlu, “ASKİ Genel Müdürlüğü kurulacak, Aydın’ın bütün alt yapısına Büyükşehir Belediyesi bakacak. Karacasu Barajı yapıldı ama Nazilli içme suyu için isale hatları ve arıtma tesislerini yapılacağız. Didim- Akbük ve Yöresi içme suyu için Beşparmak Barajı ve Güllü Bahçe yapıldı ama isale hatları ve arıtma tesisleri yapılmadı. Kuşadası-Söke ve yöresi içme suyu için Sarıçay Barajı yapılmadı. Baraj yapımı ve ihale hatları ve arıtma tesislerini yapacağız. ASKİ Genel Müdürlüğü’nün ilk ele alacağı 3 önemli nokta, isale hatları ve baraj” ifadelerini kullandı."

ERDEM; ÇERÇİOĞLU'NA SORUYORUZ;

Sarıçay Barajı ne oldu? Beşparmak Barajı ne oldu? İshale hatları ne oldu? Sökeli, Didim'li ve Nazilli Bölgesindeki vatandaşlar bu sorulara cevap bekliyor. 2015 Aydın Büyükşehir Belediyesi bütçesi 745milyon TL.dir. Bu konularda bütçeden pay ayrıldı mı? DSİ'nin projesi olan bu barajları Sn Çerçioğlu yapacağını vadetmişti. Bu vaatten vazgeçti mi? Yoksa seçim öncesi boş vaatler olarak mı kaldı? Aydın Büyükşehir Belediyesi veya ASKİ bu konuda kamuoyuna bilgi vermek zorundadır...

"Atatürk Kent Meydanı çevresindeki binaların dış cephelerinin kaplanması için bugün ihaleye çıkacaklarını bildiren Çerçioğlu, “Meydanı’ndaki dışındaki bütün apartmanların dışı kaplanacak. Buradaki evlerin değerlerleri artacak. Kent Meydanı’ndaki çirkin görüntüyü yok edeceğiz” diye konuştu."

Sn Çerçioğlu'na soruyoruz;

Kent Meydanındaki apartmanların dışı kaplanacaktı;ihalesi yapılmıştı... Kamuoyu ne oldu merak ediyor?

Seçim öncesindeki boş vaatlerin arasında mı kaldı? Halk nasıl olsa unutur mu diye söylendi?

Aydın Büyükşehir Belediyesi kamuoyuna bu konuda bir açıklama yapması gerekir...

“3 YILDA BÜTÜN KÖY YOLLARINI ASFALTLAYACAĞIZ”

"Büyükşehir için planladığı Köy Yolları Asfaltlama Projesi’ni de anlatan Çerçioğlu, “Aydın Büyükşehir Belediyesi olarak 3 adet asfalt fabrikası alacağız. Bu asfalt fabrikalarından biri doğuda, biri batıda diğeri de merkez de yer alacak. Artık parke taşını bırakmak gerekiyor. Asfaltla çalışmalarına şehrin değişik noktalarında başladık. 1 fabrika günde 10 saat çalışarak 2 bin 400 ton asfalt üretmektedir. Köy yollarının 7 metre olduğunu baz alırsak, bir fabrika günde 2 kilometre bütünlü sıcak karışım asfaltlama yapabilecektir. Çalışılabilen gün sayısını yılda 220 gün olarak hesaplarsak yılda 440 kilometre yol asfaltlanabilecek. 3 fabrika çalışırsa yılda 1 bin 320 kilometre yolu asfaltlanabileceğiz. 3 yılda bütün köy yollarını asfaltlayacağız. İlimizde toplam karayollarına ait 710 kilometrelik yolda bulunmaktadır, gerektiğinde bu yolları da asfaltlama çalışması yapabiliriz” diye konuştu.

Çerçioğlu'na soruyoruz;

seçim öncesi Aydın'ın doğusu, ortası ve batısında 3 adet asfalt fabrikası kuracağını veya satın alacağını ve bütün köy yollarını asfalt yapacağını vadetmişti. Hatta artık parke taşı döşeme yapmayacaklarını her yolu asfalt yapacaklarını söylemişti. Çok makul vaatler. Şu anda Aydın Büyükşehir olarak yeni asfalt fabrikası kurdunuz mu? Aydın'ın doğusunda veya batısında bu konuda bir çalışmanız var mı? Aydın kamuoyu, özellikle köyden mahalleye dönen yerleşim yerlerindeki vatandaşlarımız bu konuyu merakla izliyorlar. Geçen yaz yolları bırakın asfaltlamayı yama bile yapamamıştınız...

“OLİMPİK KAPALI YÜZME HAVUZU”

"Adliye Sarayı için düşünülen proje hakkında da bilgi veren Çerçioğlu, “18 bin 480 metrekare inşaat alanı olacak. 126 araçlık otopark olacak. Olimpik kapalı yüzme havuzunu, uluslararası yarışmaların düzenlenebileceği kapasitede yapacağız. 1 adet olimpik kapalı yüzme havuzu ve ısınma çalışma havuzları, 3 adet kapalı, 1 adet açık tenis kortu, 1 adet futbol sahası, 2 adet basket bol sahası yapacağız. Olimpiyatlarda Türkiye neden başarılı olamıyor? Siz alt yapıyı hazırlamazsanız, başarılı da olmamız mümkün değil. Bu proje için de 4 Aralık’ta KİT’ten ihale için gün alacağız. Buraları Büyükşehir Belediyesi işletecek, cüzi olacak” diye konuştu." Seçim öncesi vaatlerinde 4aralık 2013 günü Kamu İhale Kurumu'ndan gün alacağız ve olimpik kapalı yüzme havuzu için ihaleye çıkacağız demişti. Aydın kamuoyu merak ediyor. Olimpik kapalı yüzme havuzu ne oldu? İhalesi yapıldı mı? Yapılmadı ise neden yapılmadı? Yoksa seçim öncesi halkı kandırmak için mi gerçek dışı vaatlerde bulunuldu?

Aydın Büyükşehir Belediyesi bu sorulara cevap vermelidir...

“11 KATLI İŞ MERKEZİ"

"Minibüs Garajı’nın bulunduğu yere konferans, nikâh salonu, ofis binası ve otoparkın yapılacağını aktaran Çerçioğlu, “Zafer Meydanı’nın bulunduğu bölgede trafik çok yoğun olur. 2 katlı 181 araçlık otopark, 900 kişilik bir konferans salonu ve 506 kişilik nikah salonu yapacağız. Elimizdeki nikah salonları artık, yeterli gelmiyor. 11 katli iş merkezi planladık, ofisler olacak. Bankaları, finans kuruluşlarını, mimarları, mühendisleri ve avukatları istedik ki bir merkezde toplayalım. Aydın’a yakışır, şık bir ofis binasının eksikliğini anketler sonucunda tespit ettik. Projemizi çizdik 4 Aralık’ta KİT’ten ihale için gün alacağız. Projeleri kendi imkanlarımızla yapacağız. Aydın’daki vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyorum, vergilerini düzenli olarak ödüyorlar” dedi."

Çerçioğlu'na soruyoruz...

Zafer Mahallesindeki eski minibüs garajının olduğu yere yapılacak olan 11 katlı iş merkezi ne oldu acaba? Seçim öncesi Aydın'lı hemşehrilerimize verilen vaatler arasında yer aldı. Hatta ihalesi yapıldı. Aydınlı hemşehrilerimiz merak ediyorlar. 11 katlı iş merkezi başlamadan bitti mi? Aydın Büyükşehir Belediyesi Aydın Kamuoyuna bu konuda makul bir açıklama yapmalıdır. Tabi deve güreşlerinden, festivallerden vakit bulabilirlerse...

Hasan KADİFE

Kaynak: (Yeni Ufuk) - Aydın Yeni Ufuk Gazetesi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Erdem, Çerçioğlu, seçim vaatlerini hatırlattı
Yorumlar
Haber Yazılımı