Enerya Doğal Gaz Reklam
Rıdvan Eşin
Maya Güzellik
Tuğba Kuruyemiş
Haber Detayı
02 Ocak 2015 - Cuma 10:52 Bu haber 1457 kez okundu
 
Erdem “Battı-çıktı” projelerini sordu
Ak Parti Aydın milletvekili Erdem “Battı-çıktı” projelerini sordu
SİYASET Haberi
Erdem “Battı-çıktı” projelerini sordu

Rıdvan Eşin

AK Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem, yaptığı basın açıklaması ile Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na seçim projeleri arasında yer alan ‘Battı-Çıktı’ projelerini sordu.

Açıklamasında, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun seçim beyanlarında yer alan Söke ile Karacasu yol ayrımına kadar yapılacak 21 ayrı battı çıktının hepsini yapamayacağını ancak Efeler ve Nazilli’ye acilen köprülü kavşak yapılmasının elzem olduğunu söyledi.

AK Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem açıklamasında “Aydın’ın İl bazında en önemli sorunlarından birisi de şehiriçi trafik sorunudur. Bu sorunun çözümü için ’battı çıktı’ diye tabir edilen köprülü kavşakların yapılması elzemdir. Haklı olarak Sayın Çerçioğlu da 28 Kasım 2013 günü düzenlediği basın toplantısında bu konuda vaatlerde bulunuyor. Söke ile Karacasu yol ayrımına kadar 21 tane köprülü kavşak yapacağını, projelerinin hazır olduğunu ve Nisan 2014’te ihaleye çıkacağını söylüyor. Daha sonraki tarihlerde düzenlediği basın toplantılarında da bu konuyu tekrarlıyor. Biz de kendisini haklı buluyor ve destekliyoruz. Köprülü kavşakların bir an evvel yapılması lazım. Denizli Belediyesi şehiriçinde 8 tane köprülü kavşak yaptı ve şehiriçi trafik sorununu çözdü. Sayın Çerçioğlu’nun ifadesine göre 21 adet köprülü kavşağın projesi hazırmış ve Nisan 2014’te ihaleye çıkacaklarmış. Nisan 2014 geçti gitti; şimdi önümüzde Nisan 2015 var. Bekleyelim görelim bakalım. Projesi hazır olan 21 köprülü kavşaktan kaç tanesi yapılacak. 21 adet köprülü kavşağın hepsini zaten yapamazlar. Ama öncelikle Efeler İlçesi ve Nazilli’de acilen köprülü kavşakların yapılması lazım. Tabi lokma dağıtımı ve deve güreşlerinden vakit bulup bu konulara zaman ayırabilirlerse.Seçim öncesi desteksiz atılan vaatler seçim sonrası baş ağrıtırmış. Seçim öncesi vaatlerde daha çok şeyler var. Hepsini önümüzdeki günlerde takip edeceğiz” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Erdem, Battı çıktı, projelerini sordu
Yorumlar
Haber Yazılımı