Haber Detayı
16 Eylül 2015 - Çarşamba 16:14 Bu haber 878 kez okundu
 
Engelliler Bisiklet Şenliğinde
THY’nin “Widen Your Heart” projesi kapsamında Zeytinburnu Aile Kadın Destekleme ve Engelliler Merkezi (AKDEM) ile işbirliği içinde gerçekleştirdiği Bisiklet Şenliği’nde engelli çocuklar pedal çevirdi.
YAŞAM Haberi
Engelliler Bisiklet Şenliğinde

Göçmen çocukların da katıldığı Heybeliada’daki Bisiklet Şenliği’ne amatör bisikletçiler de ilgi gösterdi. Sabahın erken saatlerinde Aile Kadın Destekleme ve Engelliler Merkezi’ndeki (AKDEM) öğretmenleriyle birlikte yola çıkan fiziksel engelli, otizmli ve mülteci çocuklar, Kabataş’ta kendilerini bekleyen motorla Adalar’ın yolunu tuttu.

Yol boyunca eşsiz İstanbul manzarasında yaşıtlarıyla oyun oynayan çocuklar, Heybeliada’da kendilerini bekleyen bisikletlere binerek pedal çevirdi. Arkadaşları ve öğretmenleriyle doyasıya bisiklet süren çocuklar, unutulmaz bir gün yaşamanın keyfini çıkardı.

Engelli çocuklara sürpriz hediye bisiklet

Adadaki Bisiklet Şenliği’nin ardından sürpriz Adalar turuyla mutluluğu ikiye katlanan engelli ve göçmen çocuklar, kısa bir Boğaz Turu yapmayı da ihmal etmedi. Boğazı ilk defa gören mülteci çocukların şaşkınlığı ise görülmeye değerdi.

Boğaz Turu sonrasında Kabataş’tan kendilerini almaya gelen araçlarla AKDEM’e gelen çocuklar, gün sonunda hediye edilen bisikletlerle mutlu bir şekilde evlerine döndü.

Kaynak: (Yeni Ufuk) - Aydın Yeni Ufuk Gazetesi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Türk Hava Yolları, Zeytinburnu, Aile Kadın Destekleme ve Engelliler Merkezi,
Yorumlar
Haber Yazılımı