Anadolu Basını
Yavuzlar inşaat
Maya Güzellik
Tuğba Kuruyemiş
Nazilli Belediyesi Hangar
Haber Detayı
28 Şubat 2017 - Salı 10:14 Bu haber 1142 kez okundu
 
Engelli gazi, asker oğlunun yolunu gözlüyor
Aydın’ın İncirliova ilçesinde yaşayan engelli gazi Mevlüt Çelik, Bingöl’de görev yapan asker oğlunun tayinin Aydın’a yapılmasını istiyor.
GÜNCEL Haberi
Engelli gazi, asker oğlunun yolunu gözlüyor

AYDIN- Vatani görevini yaptığı esnada girdiği çatışmada başından aldığı kurşunlarla uzun süre komada kaldığını ve ayıldığında kısmi felç olduğunu belirten Çelik, devlet tarafından gazilik veriliğini ve gazilik maşı ile geçinmeye çalıştığını söyledi.

Oğlunun 17 yıldır yurdun değişik illerinde görev yaptığını belirten Çelik, kendisi ve eşinin bakıma ihtiyaçlarının olduğunu, oğullarına yakın olmak istediklerini, şimdiye kadar hep yıllık izinde yolunu beklediğini ve yetkililerden şu anda Bingöl’de görev yapan asker oğlunun tayinin Aydın’a yapılmasını istediklerini belirtti.

Gazinin eşi Şerife Çelik’te, yaşlılığa bağlı olarak bastonla gezdiğini, engeli gazi eşini gezdirmek, giydirmek gibi durumlarda şimdiye kadar baktığını ancak bundan sonra yapmakta zorlandığını, oğlunu tayinin Aydın’a çıkması halinde babasına en azından haftada bir uğrayarak yardımcı olabileceği ve yetkililerden bu konuda yardım istediklerini ifade etti.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, İncirliova, Engelli gazi, Mevlüt Çelik,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Engelli gazi, asker oğlunun yolunu gözlüyor
Engelli gazi, asker oğlunun yolunu gözlüyor
Yorumlar
Haber Yazılımı