Haber Detayı
25 Aralık 2017 - Pazartesi 11:08 Bu haber 630 kez okundu
 
Enfeksiyon toplantısı yapıldı
Aydın’da Ulusal Sağlık Hizmeti İlişkili Enfeksiyonlar Sürveyans Toplantısı yapıldı.
SAĞLIK Haberi
Enfeksiyon toplantısı yapıldı

AYDIN - Aydın Devlet Hastanesi Enfeksiyon Kontrol Ekibi tarafından, konu ile ilgili olarak planlanan toplantı, Aydın Devlet Hastanesi Konferans Salonunda Aydın genelinde kamu ve özel hastanelerde çalışan enfeksiyon kontrol hemşireleri ve hekimlerinin katılımı ile Uz. Dr. Serkan Volkan’ın koordinatörlüğünde gerçekleşti.

İl Sağlık Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü'nün Türkiye’deki  tüm hastanelere gönderdiği ilgili yazı gereği, Sağlık hizmeti ilişkili enfeksiyonların sürveyansı, 01.01.2018'den itibaren, yenilenen "Ulusal Sağlık Hizmeti İlişkili Enfeksiyonlar Sürveyans Standartları" esas alınarak yürütülecektir ve "Ulusal Sağlık Hizmeti İlişkili Enfeksiyonlar Sürveyans Rehberi"nde yer alan tanımlar kullanılacaktır” denildi.

Yaklaşık 25 kişinin katılımı ile gerçekleşen toplantıda sahada karşılaşılan ortak sorunlar ve çözüm önerileri de tartışıldı. Enfeksiyon kontrol hemşireleri ve hekimleri tarafından, bilgi güncellemek amacı ile toplantıların tekrar edilmesi kararlaştırıldı.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Enfeksiyon toplantısı, Serkan Volkan
Yorumlar
Haber Yazılımı