Haber Detayı
10 Aralık 2015 - Perşembe 19:28 Bu haber 815 kez okundu
 
Enerya’dan çevreci bez ekmek çantası
Türkiye enerji sektöründe en önemli oyunculardan Enerya, çevre bilinci ve korumasına katkıda bulunuyor. Enerya, abone merkezlerinde çevreci, bez ekmek çantalarının dağıtımına başladı.
YAŞAM Haberi
Enerya’dan çevreci bez ekmek çantası

Türkiye enerji sektöründe en önemli oyunculardan Enerya, çevre bilinci ve korumasına katkı sağlamak amacıyla harekete geçti.

Bez ekmek çantaları Aydın’da dağıtılıyor

Enerya, plastik ve petrol türevi poşetlerin kullanım ve tüketimini, dolayısıyla çok uzun sürelerde çözünen bu maddelerin çevreye zararlarını azaltmak amacıyla bez ekmek çantaları hazırlattı. Aydın’da Enerya abone merkezlerine dağıtımı başlatılan Enerya logolu bez ekmek çantalarından isteyen aboneler, bu illerdeki Enerya abone merkezlerinden temin ederek çevre korumaya katkıda bulunabiliyorlar.

Naylon poşet kullanımını azaltmamız gerekiyor

Avrupa Birliği ülkeleri çevre, insan ve hayvan sağlığını tehdit eden naylon poşet tüketimini azaltmak için poşetlere vergi ödenmesi ve yasaklanmasına varan önlemler aldı. AB Komisyonu verilerine göre, AB ülkelerinde kişi başına yılda ortalama 200 adet naylon poşet kullanılıyor. Alınan kararlar çerçevesinde, Avrupa'da kişi başına naylon poşet kullanımının 2025 yılı sonuna kadar 40 adete düşürülmesi amaçlanıyor. Türkiye'de ise bir kişi yılda ortalama 312 adet poşet kullanıyor.

Enerya, Türkiye’nin 2. en yaygın özel doğal gaz dağıtım şirketi olarak, 2003’ten bu yana Konya, Antalya, Karaman, Ereğli, Erzincan, Denizli, Aydın, Aksaray, Çorum, Niğde ve Nevşehir illerinin doğal gaz dağıtımını ve altyapı faaliyetlerini sürdürüyor. Enerya ayrıca yine bu iller başta olmak üzere tüm Türkiye’de 2014 yılından bu yana elektrik ticareti yapıyor.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Enerya, bez ekmek çantası, Aydın
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Enerya’dan çevreci bez ekmek çantası
Yorumlar
Haber Yazılımı