Haber Detayı
13 Haziran 2017 - Salı 19:20 Bu haber 332 kez okundu
 
Enerji verimliliği eğitimi
Kuşadası’nda belediye personeline enerji verimliliği eğitimi
EĞİTİM Haberi
Enerji verimliliği eğitimi

AYDIN- Kuşadası Belediyesi, Kalkınma Bakanlığı ve Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) işbirliği ile Kuşadası Belediyesi personeline enerji verimliği eğitimi verilmeye başlandı.

Pamukkale Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü Enerji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Harun Kemal Öztürk tarafından verilen eğitimlerde katılımcılara enerji kaynaklarının verimli kullanımı ve enerji tasarrufu ile ilgili bilgi veriliyor.

GEKA 2017 Teknik Destek Programı kapsamında düzenlenen 2 günlük eğitim programının ilk gününe Kuşadası Belediyesi birim müdürleri, teknik personel ve Kuşadası Mimarlar Odası ile Kuşadası İnşaat Mühendisleri Odası’ndan temsilciler katıldı.

DoubleTree by Hilton Hotel’de düzenlenen eğitimde konuşan Prof. Dr.Öztürk, Türkiye’de en çok fosil enerji olarak bilinen petrol, kömür ve doğalgazın kullanıldığına dikkat çekerek dünyada fosil enerji rezervlerinin tükenmekte olduğunu ve yeni enerji türlerine yönelmek gerektiğini ifade etti. Türkiye’de kaçak ve kayıp enerjinin önüne geçilmesi gerektiğinin altını çizen Öztürk, “Türkiye enerji ihtiyacının çoğunu komşumuz Irak’tan karşılıyor. Fakat bu iyi bir durum değil. Irak istikrarını kaybetmiş, parçalanmanın eşiğinde olan bir ülke. Bu nedenle bu büyük ticaret, ülkemizi de olumsuz yönde etkileyebilir. Türkiye’de özellikle elektrik enerji ihtiyacının karşılanması için nükleer santraller yapılması planlanıyor.  Bence bunun yerine kaçak ve kayıp enerjinin peşine düşülerek bu sorun çözülmeli” dedi.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Kuşadası, Belediye personeline eğitim, Enerji verimliliği
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Enerji verimliliği eğitimi
Enerji verimliliği eğitimi
Enerji verimliliği eğitimi
Yorumlar
Haber Yazılımı