Anadolu Basını
Yavuzlar inşaat
YAvuzlar inşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
08 Eylül 2019 - Pazar 17:19 Bu haber 1551 kez okundu
 
El Sanatları Dekorasyon ve Vitray Sergisi açıldı
Nazilli Belediyesi Lütfi Selek Kültür Merkezi ve Sergi Salonu’nda, El sanatlar, Dekorasyon, Vitray Sergisi açıldı.
GÜNCEL Haberi
El Sanatları Dekorasyon ve Vitray Sergisi açıldı

AYDIN - Açılışı yapılan sergide Başkan Özcan’a kursiyerler tarafından hazırlanan ahşap boyama saat hediye edildi. Sergi açılışına, Nazilli Belediye Başkan Kürşat Engin Özcan, Belediye Başkan Yardımcısı Mert Öreroğlu, CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül ve yöneticilerin yanı sıra kursiyerler ile sanatseverler katıldı.

Atıl durumdaki eski ev eşyalarının kursiyerler, Zekiye Yarar, Nurhayat Aydın, Nihal Demirtaş, Fulden Öztop, Semra Konuk, Gülşen İçli, Gülseren Şengül ve Nalan Öreroğlu tarafından yenilendiği serginin açılışında, Belediye Başkanı Özcan kursiyerlerin verdiği emek dolu çalışmalarından dolayı tebrik etti. İlgi ile inceledikleri eserler hakkında bilgiler alan Başkan Özcan, yaptıkları çalışmalar ile tüm bayanlara örnek olmalarından ve aile ekonomisine sağladıkları katkıdan dolayı tebrik etti.

Eski ev eşyalarının yenilerek dekorize edildiği özel çalışmaların 10 gün boyunca Lütfi Selek sergi salonunda sergileneceğini belirten Kurs Öğretmeni Filiz Aydın, “Atıl durumda bulunan eski eşyaları boyama ve doku teknikleri ile yeniliyoruz. Yenileme yaptığımız eşyaların konseptine uygun polyester objelerle dekorasyon çalışmaları yapıyoruz. Ayrıca Vitray çalışmamız ile camların kesilerek şekillendiriyoruz. Bu kursumuzun amacı evde atıl durumdaki eşyaları yenileyerek ev ekonomisine katkı sağlamak” diyerek tüm bayanları yeni dönemdeki kurslara beklediklerini söyledi.

Kurs Öğretmeni Filiz Aydın ayrıca Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan ve Belediye Başkan Yardımcısı Mert Öreroğlu ile belediye çalışanlarına desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Nazilli, Kürşat Engin Özcan, Süleyman Bülbül, Mert Öreroğlu
Yorumlar
Haber Yazılımı