Haber Detayı
04 Ağustos 2017 - Cuma 15:50 Bu haber 492 kez okundu
 
Eğitim Kayserililere mi emanet?
TBMM Başkanlığı’na Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın yanıtlaması istemiyle bir soru önergesi veren CHP Aydın Milletvekili Metin Lütfi Baydar, Aydın İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz Çandıroğlu’nun hemşehrilerini göreve getirdiğini söyledi.
SİYASET Haberi
Eğitim Kayserililere mi emanet?

AYDIN- Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aydın Milletvekili Metin Lütfi Baydar, soru önergesinde, “Bilal Yılmaz Çandıroğlu, 2017’nin Şubat ayında Aydın İl Milli Eğitim Müdürü olarak göreve başlamıştır. Göreve başladıktan sonra Aydın Milli Eğitim Müdürlüğü kadrosunu sil baştan değiştirerek Milli Eğitim Müdürü Yardımcılığına Kayserili hemşehrilerini getirmiştir” dedi.

CHP Milletvekili Baydar’ın Bakan Yılmaz’dan cevap istediği sorular şöyle:

“1-Söz konusu Milli Eğitim Müdürünün göreve gelir gelmez Aydın Milli Eğitim Müdür Yardımcılarını görevden almasının gerekçeleri nelerdir?

2-Aydın ilin de Milli Eğitim Müdür Yardımcılığı yapabilecek seviyede personel yok mudur?

3-Yapılan atamalarda, Yeni göreve başlayan Aydın Milli Eğitim Müdür yardımcılarının Kayserili olması ile Aydın Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz Çandıroğlu’nun Kayseri’li olmasının bir bağlantısı var mıdır?

4-Kamuoyunda rahatsızlık veren bu hemşehri atamaları hakkında herhangi bir soruşturma başlatılmış mıdır? Başlatılmadıysa ne zaman başlatılacaktır?”

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, CHP, Metin Lütfi Baydar, Eğitim, Soru önergesi
Yorumlar
Haber Yazılımı