Rıdvan Eşin
Maya Güzellik
Tuğba Kuruyemiş
Haber Detayı
06 Ocak 2015 - Salı 14:39 Bu haber 1340 kez okundu
 
Efeler’den Muhtarlara destek
Efeler Belediye Meclisi, 2015 yılı ilk toplantısı gerçekleştirildi.
EKONOMİ Haberi
Efeler’den Muhtarlara destek

Efeler Belediyesi, Meclis Salonu’nda Efeler Belediye Başkanı Mesut Özakcan başkanlığındaki toplantıya AK Partili Meclis Üyesi Rıza Posacı mazereti nedeniyle katılmadı.

Meclis, Efeler Belediyesi görev ve sorumluluk alanında kalan muhtarlıkların ihtiyaçlarının karşılanması için aylık 200 TL yardım yapılması kararını, incelenmek üzere Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale etti. 22 gündem, 2 gümdem dışı olmak üzere 24 maddenin görüşüldüğü mecliste, gündem maddeleri incelenmek üzere gerekli komisyonlara havale edildi.

KOMİSYON VE BİRLİĞE ÜYE SEÇİMİ YAPILDI

Mecliste Efeler Belediyesi Denetim Komisyonu ve Kıyı Ege Belediyeler Birliği’ne üye seçimi yapıldı. Efeler Belediyesi Denetim Komisyonu’na CHP’den Sıdıka Fahlioğulları, İsmail Türkbay, Fikri Aydın, MHP’den Mustafa Tolan, AK Parti’den Ramazan Subaşı seçildi. Kıyı Ege Belediyeler Birliği’ne üye olunmasının kabul edildiği toplantıda birliğe üye olarak CHP’den Gandeher İlhan, Halis Günday ve Barış Altıntaş seçildi.

MUHTARLARA DESTEK VERİLECEK

Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından, Aydın Belediyesi döneminde muhtarlara verilen su ve internet desteğinin geri çekilmesinin ardından, Efeler Belediyesi’ne bağlı muhtarlar Özakcan’dan sözlü ve yazılı olarak yardım talebinde bulundu. Muhtarların taleplerine karşılık, muhtarların istekleri meclisin gündem maddeleri arasına alındı. Belediyeler Kanunu 9. Maddesi gereğince, Efeler Belediyesi bünyesinde bulunan 83 mahalle muhtarlığına, aylık 200 TL’yi geçmemek şartıyla elektrik, su, ısınma, iletişim, bilgi işlem ve kırtasiye gibi ihtiyaçlarının karşılanması yardım yapılması kararı, incelenmek üzere Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.Efeler Belediye Meclisi Ocak ayı ikinci oturumu 6 Ocak Perşembe günü saat 18.00’da gerçekleştirilecek.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Efeler, Muhtarlar, destek
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Efeler’den Muhtarlara destek
Efeler’den Muhtarlara destek
Yorumlar
Haber Yazılımı