Anadolu Basını
Yavuzlar inşaat
Maya Güzellik
Tuğba Kuruyemiş
Nazilli Belediyesi Hangar
Haber Detayı
27 Şubat 2017 - Pazartesi 19:08 Bu haber 1025 kez okundu
 
Efeler’de toplu park açılışı
Efeler Belediyesi tarafından Osman Yozgatlı Mahallesi'nde 'Barış ve Özgürlük Parkı' ile Orta Mahallede yapımları tamamlanan ‘Efe Emir Ayşe Parkı’ düzenlenen tören ile hizmete açıldı.
GÜNCEL Haberi
Efeler’de toplu park açılışı

AYDIN- Park alanı şeklinde değerlendirilebilecek yerleri düzenleyerek park haline çeviren Efeler Belediyesi son olarak iki mahallede hizmete açılan parklar için Osman Yozgatlı Mahallesi ‘Barış ve Özgürlük Parkı’nda toplu açılış töreni düzenlendi.

Düzenlenen açılış törenine Efeler Belediye Başkanı M. Mesut Özakcan, CHP Aydın İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Özdemir ve parti il yöneticileri, belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

HEKİMOĞLU: BAŞKANIMIZ GERÇEK BİR İNSAN DOSTU

Yeni kurulmuş bir belediye olmasına rağmen sorunlara hızlı çözüm bulan ve mahallelerine yapılan hizmetlerde de hızlı olduğunu belirterek Efeler Belediye Başkanı M. Mesut Özakcan’a teşekkür ederek konuşmasına başlayan Osman Yozgatlı Mahalle Muhtarı Halis Hekimoğlu,”Efeler ilçesinin en büyük mahallerinden biriyiz. Burada üç yıl önce kurulmuş olan bir belediye olmasına rağmen Efeler Belediye Başkanımız başta olmak üzere tüm personele teşekkürü bir borç bilirim. Biz mahalle olarak parkımızın adının ‘Barış’ olmasını önermiştik. Sizler daha da güzelini düşünerek parkımıza ‘Barış ve Özgürlük’ adını verdiniz. Din dil, ırk ayırmayan herkesi kucaklayan Mesut Başkanımız, gerçek bir insan dostu. Parkımızın adının olduğu gibi umarım ülkemize barış ve özgürlük gelir. Biz hepimiz kardeşiz, parkımız hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

“DEMOKRASİ İNSAN ONURUNA EN YAKIŞAN REJİMDİR”

Mahallelinin görüş ve önerileri alınarak adı verilen Osman Yozgatlı Mahallesi’ndeki Barış ve Özgürlük Parkı’nın hayırlı olması temennileri ile sözlerine başlayan Efeler Belediye Başkanı M. Mesut Özakcan, ”Demokrasi insan onuruna en yakışan rejimdir. Bugün ülkemizde Çanakkale Savaşı’nda hep birlikte can vererek, kan vererek kurulmuş bu Cumhuriyetimize ve demokrasimize ulusça sahip çıkmalı, demokrasimizi geliştirmeli, cumhuriyetimizi yüceltmeliyiz. Bunları başardığımız ölçüde ülkemizde barış, huzur ve sağlık içerisinde yaşayabiliriz. Onun için biz muhtarımızın önerisiyle parkımızın adını barış olarak verirken insan yaşamı için en önemli olan özgürlük kelimesinin içi doldurularak ve mahalleden başlayarak, demokratik anlayışımızı htirerek yaşama geçirme duygusu, düşüncesi içerisinde olduk. Ülkemizde barış ve kardeşlik içerisinde yaşamak istiyoruz. Cumhuriyeti yolda bulmadık, bu Cumhuriyet kolay kurulmadı” diye konuşarak açılışı yapılan parkların tüm ilçe halkına hayırlı olmasını diledi.

Konuşmaların ardından açılış kurdelesini davetliler ile birlikte kesen Başkan Özakcan, Orta Mahalle’deki Efe Emir Ayşe Parkı’nı da ziyaret ederek yapılan çalışmaları yerinde inceledi.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Efeler, Toplu park açılışı, M Mesut Özakcan
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Efeler’de toplu park açılışı
Efeler’de toplu park açılışı
Efeler’de toplu park açılışı
Efeler’de toplu park açılışı
Efeler’de toplu park açılışı
Efeler’de toplu park açılışı
Yorumlar
Haber Yazılımı