301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
26 Haziran 2018 - Salı 10:23 Bu haber 2160 kez okundu
 
Efeler, Tralleis için klip yaptı
Efeler Belediyesi tarafından hazırlatılan Aydın İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından desteklenen 'Tralleisli Seikilos' klibinin 21 Haziran Dünya Müzik Günü'nde yayınlandığı, kısa sürede vatandaşların beğenisini kazandığı bildirildi.
KÜLTÜR Haberi
Efeler, Tralleis için klip yaptı

AYDIN- Efeler Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, Aydın’ın önemli kültür ve turizm varlıklarından biri olan Tralleis ile dünyanın ilk notalı müziğini yazan Seikilos’u konu alan müzik belgelinin çekimleri tamamlandı. Klip, Seikilos tarafından yazılan söz ve bestenin iki dilde seslendirilmesi ile son buluyor.

Efeler Belediyesi olarak kentin tanıtımına önem verdiklerini ifade eden Efeler Belediye Başkanı M. Mesut Özakcan, "Aydın’ın ve Efeler ilçemizin tanıtımı ve turizme kazandırılması için, eski tarihi yapıları restore ederek kültür ve sanat merkezi haline getiriyoruz. Bu yıl hizmet vermeye başlayan Efeler Kent Belleği ve Araştırma Merkezi ile de fark yaratan bir adım attık. Aydın ilindeki tescil edilen 22 antik kentten biri olan Tralleis Antik Kenti Efeler sınırlarımız içerisinde yer almakta olup, ilçemizin en önemli tarihi yapısıdır. 1882-1883 yıllarında Aydın-İzmir demir yolunun inşaatı sırasında Tralleis’te bulunan eski Yunanlı Seikilos’un mezar taşı Önce İzmir’e daha sonra da yurtdışına kaçırıldı. Bilindiği gibi bu mezar taşı halen Kopenhag Milli Müzesi’nde sergilemeye devam etmektedir” dedi.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Efeler, Tralleis, Efeler Belediyesi, tanıtım klibi, M. Mesut Özakcan
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Efeler, Tralleis için klip yaptı
Efeler, Tralleis için klip yaptı
Yorumlar
Haber Yazılımı