Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
09 Ağustos 2018 - Perşembe 18:51 Bu haber 643 kez okundu
 
Efeler Kurban Bayramına hazırlanıyor
Efeler Belediyesi Kurban Bayramı hazırlıklarını son hızıyla sürdürüyor.
GENEL Haberi
Efeler Kurban Bayramına hazırlanıyor

Bilgi Koleji

AYDIN- Efeler Belediyesi Merkez ve Dalama mahallelerinde bulunan hayvan pazarlarında çalışma başlattı. Yeni alanların oluşturulduğu ve bakım ve onarımdan geçirilen hayvan pazarları yeni görüntüsü ile bayrama hazırlanıyor. Çalışmaları yerinde inceleyen Efeler Belediye Başkanı M. Mesut Özakcan, vatandaşlara daha sağlıklı, rahat ve modern alanlarda kurban alış-verişi imkanı sağlamak için Efeler Belediyesi olarak seferberlik ilan ettiklerini belirtti.

Kurban Bayramı boyunca birçok müdürlüğün hizmet vereceğini ifade eden Başkan Özakcan, "Göreve geldiğimizde büyükbaş hayvanlar için yapılan padokların üzerleri açıktı. Hayvan pazarları ile ilgili ilk olarak padokların üzerlerini kapatmakla işe başlamıştık. Geçtiğimiz sene yaşanan yoğunluk nedeniyle naylon çadırdan bozma alanlarda hayvan satışları yapıldı. Esnafımızdan ve vatandaşımızdan gelen talepler doğrultusunda söz verdiğimiz gibi bu sene küçükbaş hayvanlar için 28 yeni hayvan padoku oluşturduk. Bunun yanında gece görüş kamera sistemleri, aydınlatma sistemleri, personel için yeni ofis ve donanımlar gibi birçok alanda çalışmalarımız sürüyor. Hemen yan tarafta bulunan alanı da otopark olarak düzenledik. Bu sene bünyemizde bulunan 10 müdürlüğümüz görev başında olacak. Hazırlıklarımız tüm hızıyla sürüyor" dedi.

Öte yandan bu yıl ilk defa mobil ikram araçlarının da hayvan pazarlarında vatandaşlara hizmet vereceğini kaydeden Özakcan, önümüzdeki hafta tüm hazırlıkların tamamlanacağını da sözlerine ekledi.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Efeler, Kurban Bayramı'na hazırlık, M. Mesut Özakcan
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Efeler Kurban Bayramına hazırlanıyor
Efeler Kurban Bayramına hazırlanıyor
Efeler Kurban Bayramına hazırlanıyor
Yorumlar
Haber Yazılımı