Enerya Doğal Gaz Reklam
Rıdvan Eşin
Maya Güzellik
Tuğba Kuruyemiş
Haber Detayı
31 Ekim 2019 - Perşembe 13:16 Bu haber 1525 kez okundu
 
Efeler Belediyesi Şehir Tiyatrosu kuruldu
Efeler Belediyesi Şehir Tiyatrosu (EBŞT)’nun kurulduğu bildirildi.
SANAT Haberi
Efeler Belediyesi Şehir Tiyatrosu kuruldu

Rıdvan Eşin

AYDIN-  Yapılan açıklamaya göre, öncelikle tiyatro atölyeleri yoluyla çeşitli yaş gruplarına yönelik eğitimler verecek olan şehir tiyatrosu, ilerleyen zamanlarda çeşitli festival, şenlik ve buluşmaların hem düzenleyicisi, hem de katılımcısı olmayı planlıyor.

Efeler’e yeni bir soluk olacak şehir tiyatrosuna hem ülke çapından, hem de yerelden birçok sanatçı destek olacak. Tiyatro Atölyelerine kayıtlar başladı. 21 Kasım tarihine kadar adayların başvuruları alınacak. Şehir Tiyatrosu bünyesinde açılan atölyeler şunlar:

8-13 yaş arasındaki çocuklar için farklı yaş grupları özelinde açılacak olan Çocuk Tiyatrosu atölyesi

14-17 yaş arasındaki gençler için açılan Genç Tiyatro Atölyesi

18 yaş ve üzeri yetişkinler için açılan Yetişkin Tiyatro Atölyesi

Bunlar içerisinde Genç ve Yetişkin Tiyatro Atölyeleri değerlendirme sınavı sonunda öğrenci kabul edecek. Atölyeler belirli kontenjan dahilinde öğrenci kabul edecek. Atölye eğitimlerinden vatandaşlar ücretsiz olarak yararlanabilecek.

SANATSEVERLERİ BEKLİYORUZ

Tiyatroya gönül veren herkesi atölye çalışmalarına katılmaya davet eden Efeler Belediye Başkanı M. Fatih Atay, “Şehir tiyatromuzun startını verdik. Efeler’i kültür ve sanatla anılan marka kent yapma yolundaki projelerimizden biri olan şehir tiyatrosu, yıl boyuna hem gönüllülere eğitim verecek hem de onların sahne deneyimi yaşamalarına katkıda bulunacak” dedi.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Efeler, Belediye Şehir Tiyatrosu, M. Fatih Atay,
Yorumlar
Haber Yazılımı