Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
11 Şubat 2019 - Pazartesi 13:35 Bu haber 2196 kez okundu
 
“Dost Eli” Yardım TIR’ı Kuşadası’na ulaştı
Almanya’nın Bremen kentinde bulunan Galatasaraylılar Derneği’nin her yıl düzenlediği ‘Dost Eli’ projesi, bu yıl Kuşadası’na uzandı.
GÜNCEL Haberi
“Dost Eli” Yardım TIR’ı Kuşadası’na ulaştı

AYDIN- Proje kapsamında Galatasaraylılar Derneği üyeleri ve Bremen kentinde yaşayan Türk vatandaşların destekleri ile ihtiyaç sahipleri için toplanan 1 TIR’lık yardım malzemesi, Kervansaray’da düzenlenen bir törenle Kuşadası Belediyesi yetkililerine teslim edildi.

Yardım TIR’ı teslim törenine Kuşadası Kaymakamı Saadettin Yücel, Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı, Bremen Galatasaraylılar Derneği Başkanı Hasan Küşneci, Kuşadası Galatasaraylılar Derneği Başkanı Barış Salbaş, Belediye Meclis Üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Törende konuşan Kaymakam Yücel, hayatta her ihtimalin bulunduğunu, bugün sağlıklı olan birisinin yarın hasta veya engelli olabileceğini belirterek bu yardımın maddi değerinden ziyade manevi değerinin çok daha yüksek olduğunu söyledi. Yücel, gurbetteki vatandaşlara ve bu yardımın Kuşadası’na ulaşmasında köprü vazifesi gören Kuşadası Belediyesi’ne teşekkür etti.

Kaymakam Yücel’in ardından konuşan Başkan Kayalı, içerisinde elektrikli akülü sandalyeden hasta yatağına dek pek çok malzeme bulunan TIR’ın Kuşadası’na ulaşmasına aracılık eden Bremen Galatasaraylılar Derneği’ne teşekkür ederek, bu yardımlaşma ve dostluğun gurbetteki vatandaşlarımızın vatan sevgisini temsil ettiğini ifade etti. En önemlisinin de bu organizasyonun doğru şekilde yapılarak bu malzemelerin ihtiyacı olan vatandaşlara teslim edilmesi olduğunu belirten Kayalı, Kuşadası Belediyesi olarak bunu sağlayacaklarını söyledi.

Törende konuşan Hasan Küşneci, 1997 yılında kurulan derneğin, son 12 yılda Türkiye’nin çeşitli yerlerine Dost Eli Yardım TIR’ını gönderdiğini ve bu yılki durağın Kuşadası olduğunu söyledi. Bu TIR’ın içinde sevgi ve vatan hasreti olduğunu ifade eden Küşneci, malzemelerin ihtiyaç sahiplerine ulaşacağından emin olduklarını ve içlerinin rahat olduğunu belirtti. Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı’ya, Kuşadası Galatasaraylılar Derneği’ne, Almaya ve Türkiye’de emeği geçen herkese teşekkür eden Küşneci, TIR’ın Kuşadası’na gelmiş olmasından dolayı büyük mutluluk duyduğunu ifade etti.

Yardım TIR’ının içerisinde 150 adet tekerlekli sandalye, hasta yatakları, çocuklar için 72 adet forma takımı, okul çantaları, oyuncaklar ve daha birçok malzeme bulunuyor. Dost Eli TIR’ı, 11 il ve ilçeden sonra 12. ziyaretini Kuşadası’na yaptı.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Kuşadası, Özer Kayalı, Saadettin Yücel, Hasan Küşneci,
Yorumlar
Haber Yazılımı