JESDER
Rıdvan Eşin
Maya Güzellik
Tuğba Kuruyemiş
Haber Detayı
01 Ekim 2020 - Perşembe 16:58 Bu haber 896 kez okundu
 
Dinç: Pamuk toplarken hiç mi yüzünüz kızarmadı?
CHP Aydın İl Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Dinç, yaptığı yazılı açıklamada tarlada pamuk hasadı yapan Ak Parti Aydın Milletvekili Rıza Posacı ile Koçarlı Belediye başkanı Nedim Kaplan'ı eleştirerek, "pamuk toplarken hiç mi yüzünüz kızarmadı, hiç mi utanmadınız" diye seslendi.
SİYASET Haberi
Dinç: Pamuk toplarken hiç mi yüzünüz kızarmadı?

Rıdvan Eşin

AYDIN - CHP Aydın İl Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Dinç açıklamasında sözlerini şöyle sürdürdü:

Çok kıymetli Aydın Halkı;

AKP Milletvekili Rıza Posacı, Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan ve AKP İl Gençlik Kolları Başkanı Ali Demir pamuk hasadının başlaması ile birlikte Koçarlı’da tarlaya gidip üreticilerimizle birlikte pamuk toplamışlar.

İyi güzel hoş. Yalnız Sayın Posacı, Sayın Kaplan mensubu olduğunuz iktidar partisi olan AKP bu yıl pamuk üreticisi çiftçilerimizi hiçe sayarak Yunanistan’dan 158 bin ton pamuk ithal ediyor. Bu yetmezmiş gibi yabancı ülkelerden pamuk ithalatı 1 milyon tonlara çıktı. Adeta topraklarından bereket fışkıran Aydın Çiftçisine yapılan bu yanlışı nasıl görmezden gelirsiniz. Pamuk üretiminde 7. Sırada olan ülkemizi bu hallere düşürmek sizin iktidarınız yüzünden gerçekleşiyor. Sizin tarımdaki yanlış politikalarınız yüzünden ülkemizdeki pamuk üretim alanları 55’lere varan seviyede daralıyor. Bir zamanlar beyaz altın denilen pamuk artık çiftçimizin yüzünü güldürmüyor.

Artık Eşek Adası’nı da geçtik. Yunanlı sana pamuk satarak Söke’nin, Koçarlı’nın ovalarını ekonomik olarak işgal etti bile.

Şimdi size soruyorum Sayın Posacı ve Kaplan. Partinizin, Hükümetinizin Pamuk Üreticisine yaptıklarından sonra o tarlaya gidip pamuk toplarken hiç mi yüzünüz kızarmadı, hiç mi utanmadınız. Unutmayın ki siz de bu iktidarın temsilcisisiniz ve Yunanistan’dan ithal edilen pamukla beraber Aydın çiftçisine yaptığınız bu gaflet, dalalet ve yanlış unutulmayacaktır.

Bir sözümüz de Aydın’lı Çiftçilerimize. Değerli Pamuk üreticisi vatandaşlarımız siz pamuk fiyatları yükselecek açıklanacak diye boşuna beklemeyin. Çünkü AKP Hükümeti size destek vermezken Yunan Pamuğuna yılda eski parayla 1,5 Katrilyon ödedi bile. Biz CHP olarak tüm üreticilerimize sesleniyoruz. Sizin emeğinizi, ürettiğiniz pamuğu yok sayıp Yunan Pamuğuna milyonlarca lira harcayan AKP’ye, buna rağmen utanıp sıkılmadan pamuk toplamaya gelen Sayın Posacı ve Kaplan’a inanmayın. CHP iktidarında sizlerin emeğini, tarladaki pamuğunu Yunan Pamuğuna ezdirmeyeceğiz! Söz veriyoruz!"

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, CHP, Gençlik Kolları, Mustafa Dinç, Rıza Posacı, Nedim Kaplan, Ak Parti, pamuk, hasad
Yorumlar
Haber Yazılımı