Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
09 Haziran 2018 - Cumartesi 15:15 Bu haber 1008 kez okundu
 
Dilek Yarımadası Milli Parkı sezona hazır
Türkiye’nin en önemli doğal mirasları arasında yer alan Kuşadası’na bağlı Güzelçamlı’daki Büyük Menderes Deltası Dilek Yarımadası Milli Parkı’nın turizm sezonuna hazır olduğu bildirildi.
TURİZM Haberi
Dilek Yarımadası Milli Parkı sezona hazır

AYDIN- Okulların tatil olmasıyla birlikte günübirlik tatilcilerin en çok tercih ettiği yerlerin başında gelen milli parkta, daha ilk günden yoğun bir talep başladığı belirtildi. Temizlik aracı ve personel takviyesi yapılan Kuşadası Dilek Yarımadası Milli Parkı’nda ziyaretçilerin yoğun talebi nedeniyle 8 maddelik bir uyarı açıklaması yapıldı. Milli Park Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi:

“Milli Parkımıza ziyaretçilerimizin yoğun talebi başlamıştır. Katı Atık Toplama Aracımız hizmete girmiştir. Milli Park’taki zorunlu hizmetler aksamadan, eskisinden daha organize bir şekilde devam etmektedir. Tüm personelimiz fedakarca ziyaretçilerimizin hizmetindeler. Ziyaretçilerimizin Milli Parkımıza gelirken aşağıda belirtilen uyarıları dikkate almalarını rica ediyoruz.

1- Milli Parkımıza ziyaretçi girişi ve kapanış saatleri 8:30 - 17:00 saatleri arasındadır.

2- Milli Parkımızda ateşli piknik yapılamamaktadır. Tüp ve Mangal kullanımı yasaktır.

3- Milli Parkımızın tespit edilen araç kapasitesi günlük 1200 araçtır. Bu kapasitenin üstünde Milli Parka araç alınmayacaktır. Ana ulaşım yoluna uzun süreli park yapmak yasaktır. Jandarma trafik ekipleri tarafından ceza ve araç çekilmesi işlemi uygulanacaktır. Bu sebepten dolayı toplu taşıma araçlarını tercih etmenizi rica ediyoruz.

4- Milli Parkımızda güvenliğiniz için her koyda kamera ve anons sitemi bulunmaktadır. Lütfen yapılan anonsları dikkate alınız.

5- Milli Parkımızda kullanıma açık koylarda İşletmecinin tek taraflı olarak sözleşmeden çekilmesinden dolayı restoran, büfe ve cankurtaran hizmetleri bu sezon verilemeyecektir. Ziyaretçilerimizin bu konuda tedbirli olmalarını rica ediyoruz.

6-Girişteki dijital panomuzdaki bilgilendirmelere dikkat etmenizi rica ediyoruz.

7- Milli Parkımızda HGS uygulaması başlamıştır. Girişte araç yoğunluğu oluşmaması için HGS bakiyenizi yeterli miktarda tutunuz.

8- Milli Park’ta yaşayacağınız sorunları alanda Milli Park logolu kıyafet giyen personelimize iletebilirsiniz. Hızlı bir şekilde talebiniz bize ulaşacaktır. Milli Park tüm halkımıza ait milli bir değerdir. O yüzden ona hak ettiği kıymeti verelim ve onu koruyalım. Milli Park Müdürlüğümüz tüm personeli ile yaz sezonunda tabiatın ve ziyaretçilerimizin hizmetindedir.”

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Kuşadası, Milli Park, Dilek Yarımadası,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Dilek Yarımadası Milli Parkı sezona hazır
Dilek Yarımadası Milli Parkı sezona hazır
Yorumlar
Haber Yazılımı