Haber Detayı
27 Eylül 2018 - Perşembe 20:11 Bu haber 1662 kez okundu
 
Didim’i yarı maraton heyecanı sardı
29-30 Eylül tarihlerinde “Didimaraton” adıyla düzenlenecek olan yarı maratonla ilgili olarak Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay basın toplantısı düzenledi.
SPOR Haberi
Didim’i yarı maraton heyecanı sardı

AYDIN- Didim Belediyesi ile Türkiye Atletizm Federasyonu işbirliğiyle ilçede ilk kez düzenlenecek yarı maraton yarışmalarıyla ilgili olarak Belediye başkanı A. Deniz Atabay basın toplantısı düzenledi. Atabay’a DİTAB Başkanı ve Meclis üyesi Sevinç Karataş ve Belediye meclis üyesi Sinan Ceyhan eşlik etti.

Başkan Atabay, Didim’in sanat, spor ve turizm kenti olması noktasında yeni atılımlar yaptıklarını ifade ederek, bu yıl ilk kez Didim’de bir yarı maratonun düzenleneceğini söyledi. Türkiye Atletizm Federasyonu işbirliğiyle yapılacak bu çalışmaların ilçede sezonun uzatılması ve esnafların bundan yararlanması noktasında yapıldığını kaydeden Atabay, “Bu sezon başında Vegan Festivali, Triatlon yarışmaları ve yelken yarışmalarıyla sezonu erken açmaya çalıştık ve bunda da başarılı olundu. Sezon sonunda ise, 'Didimaraton' adıyla yarı maratona ev sahipliği yapacağız. Amaç sezonu erken başlatıp erken bitirmek. Bu etkinliklerden de esnafımızın yararlanmasını sağlamak istiyoruz. Maratona yerli ve yabancı 500’ün üzerinde sporcu katılacak. Bu rakam ilk yıla oranlar çok iyi. Bunlar konaklama ve diğer giderlerini kendisi karşılayacak. Bu da esnafa ve turizme katkı sağlayacak” dedi.

Başkan Atabay, maratonun Kent Meydanı’nda başlayıp, Kent Meydanı’nda sona ereceğini belirterek, “İlk kez düzenleyeceğimiz bu etkinliğe eski atletler Veli Ballı, Gazi Yaşaroğlu ve Mehmet Yurdadön gibi önemli isimler de katılacak. Yurt dışından da katılımlar olacak” dedi.

Maratonun resmi olduğunu kaydeden Atabay, kırılacak herhangi bir rekorun da federasyon yetkililerince kayıt altına alınacağını ve resmiyet kazanacağını da bildirdi. 30 Eylül Pazar günü öğleye kadar bazı yolların trafiğe kapanacağını belirten Atabay, Didimlilerden bu konuda sabır ve duyarlılık göstermelerini beklediğini de sözlerine ekledi.

21 kilometrelik maratonda dereceye girenlere para ödülü, 10 kilometrelik maratona girenlere ise madalya ve sürpriz hediyeler verilecek. Maraton için kayıtların ise devam ettiği de bildirildi.

Didim maratonu etkinlikleri kapsamında 29 Eylül Cumartesi günü Kent Meydanı’nda 12.00-17.00 saatleri arasında sporcu kiti dağıtımı, 18.00-19.00 makarna partisi ve alan etkinlikleri yapılırken, 30 Eylül Pazar günü ise 08.00 start ve 12.00’de de ödül töreni düzenlenecek.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Didim, A. Deniz Atabay, Yarı maraton
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Didim’i yarı maraton heyecanı sardı
Yorumlar
Haber Yazılımı