Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
03 Şubat 2019 - Pazar 15:17 Bu haber 863 kez okundu
 
Didim’de rekor nüfus artışı
İçişleri Bakanlığı’nın Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi sonuçlarına göre Aydın'ın turistik ilçesi Didim’in nüfusu binde 67,99’lık artışla 79 bin 464’den 85 bin 55’e yükseldiği bildirildi.
GENEL Haberi
Didim’de rekor nüfus artışı

Bilgi Koleji

AYDIN- Edinilen bilgiye göre, Aydın’ın iki turistik ilçesinden biri olan Didim, 2018 yılında da nüfus en fazla artan ilçe unvanını sürdürdü. 2017 yılında nüfusu binde 29,37 artan Didim’in 2018 yılındaki artış hızı ise binde 67,99 oldu. Bir önceki yıla göre nüfus artış hızı iki katını geçerken, 79 bin 464 olan nüfusu 2018’de 85 bin 55’e yükseldi.

Didim’deki artan nüfus oranıyla ilgili değerlendirme yapan Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay, “Bilindiği gibi ilçemizin nüfusu her geçen yıl artıyor. Bu artış sadece denizi, iklimi ve güneşe bağlamıyoruz. Artık insanlar Büyükşehirlerdeki baskıcı tutumdan kaçarak Ege ve Akdeniz’de kendilerine yer seçiyorlar. İnsanlar özgür yaşamak, dilediğince gezmek ve rahat ortamlarda yaşamını idame ettirmek istiyorlar. Bu tercihler arasında yerel yönetimlerin sunduğu hizmet ve çalışmalarda etkili oluyor. Sadece ülke içerisinde değil, yurt dışındaki vatandaşlarımızın da tercihlerini Didim’den yana kullandığını görüyoruz” şeklinde konuştu.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Didim, nüfus artışı, Deniz Atabay, İçişleri Bakanlığı
Yorumlar
Haber Yazılımı