Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
09 Ağustos 2018 - Perşembe 19:41 Bu haber 1177 kez okundu
 
Didim’de engelli yaşamı kolaylaştı
Aydın'ın Didim ilçesinde, engelli vatandaşların yaşamlarını kolaylaştırmak için şarj istasyonu üniteleri şehrin belirlenen yerlerine konuldu.
GÜNCEL Haberi
Didim’de engelli yaşamı kolaylaştı

AYDIN- Didim’de yaşayan ve yazın ilçeye tatil amaçlı gelen engellilerin gündelik yaşamlarını kolaylaştırma adına gerekli olan şarj istasyonları, Didim Belediyesi’nce belirlenen yerlere konuldu. Engelli şarj istasyonlarıyla ilgili olarak Didim ve Yöresi Engelliler Derneği Başkanı Bedri Altıntaş ile birlikte basına bilgiler veren Başkan Atabay, Didim’in engelli dostu bir kent olduğunu ifade etti.

Başkan Atabay sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bizim esas itibariyle iki sözümüz vardı; biri engelsiz plajımı diğeri şarj istasyonuydu. Plajımızı açtık, buradan öncelik engellilerimiz. Bu şarj istasyonunu deneme için yaptık. Sonra ilçemiz genelinde yerleştik. İki Altınkum’da bir Akbük’te bir tanesi Apollon Tapınağı’ndaki Eskiköy’de biri de Mavişehir’de. Geri dönüşleri olumlu oldu. Seneye plajı biraz daha son teknolojik ürünlerle destekleyeceğiz. Biz mutluyuz, onlar da mutlu. Yeter ki insanlarımız şehir içinde engel çıkarmasınlar ve onlara engel olmasınlar.”

Didim ve Yöresi Engelliler Derneği Başkanı Bedri Altıntaş ise, bu yıl engelliler adına güzel işler yapıldığını ve yapılan her çalışmanın kendilerini mutlu ettiğini belirtti. Altıntaş, “Bu çalışmalar engelliler için yapılınca daha da güzel oldu. Engelsiz plajı açtık, denizi görmeyenler bu yıl da denizi gördü. Bu da bizim için apayrı bir çalışma oldu. Şu an değişik bölgelerde şarj istasyonu konuldu. İlerleyen zamanlarda diğer yerlere de koyulacak. Bu hizmet bizi çok mutlu etti” dedi.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Didim, A. Deniz Atabay, Engelli şarj merkezleri, Bedri Altıntaş
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Didim’de engelli yaşamı kolaylaştı
Yorumlar
Haber Yazılımı