301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
09 Şubat 2015 - Pazartesi 15:47 Bu haber 798 kez okundu
 
Didim de EKK’nın Bölge Birliği
Didim Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifinin 2014 yılı mali olağan Genel Kurulu yapıldı. Genel Kurulda Yardım sandığının kapatılması yerine durdurulması noktasında oy birliğiyle karar alınırken, genel Kurulda Başkan Kubaliç’e yaptıkları katkılardan dolay Bölge Birliği Başkan yardımcısı Süleyman Can tarafından plaket verildi.
EKONOMİ Haberi
Didim de EKK’nın Bölge Birliği

Didim Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifinin 2014 yılı mali olağan Genel Kurulu yapıldı. Belediye Düğün Salonunda yapılan Genel Kurula Aydın Muğla Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifleri Bölge Birliği Başkan yardımcısı Süleyman Can, Aydın Muğla Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifleri Bölge Birliği Yönetim Kurulu Üyesi ve Fethiye EKK Başkanı İsmail Başoğlu, Didim Belediye Başkan yardımcısı Salih Banoğlu, Aydın Sanayi ticaret İl Müdürü Mustafa Görgülü, Didim Ticaret Odası Başkanı Şaban Üstündağ, Didim Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Yaşar Pektaşoğlu, Didim Şoförler Odası Başkanı Tarık Uygun, Aydın Şoförler Odası Başkanı Semih Özmeriç, Aydın ve Muğla’daki EKK Başkanları, Didim EKK Yönetim ve denetim kurulu üyeler, davetliler ile kooperatif ortakları katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Divan Başkanlığı seçimi yapıldı. Genel Kurulu divan başkanlığına Aydın Muğla Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifleri Bölge Birliği Yönetim Kurulu Üyesi ve Fethiye EKK Başkanı İsmail Başoğlu seçildi. Ardından Didim EKK personeli Hatice Kum tarafından yıllık çalışma raporu okundu. Denetim Kurulu adına da Denetim Kurulu Başkanı Ahmet Karaoğlu tarafından denetim raporu okundu. Genel kurulda yine 2014 yılı bilanço ve gelir tabloları okundu. Okunan raporlar oy birliğiyle kabul edildi.Genel kurulda Yönetim ve Denetim Kurulu ayrı ayrı oy birliğiyle ibra edildi. 2015 yılı tahmini bütçesiyle ilgili ortaklara bilgi verilirken denk bütçe yapılarak 2015 yılı bütçesi 550 bin TL olarak oy birliğiyle kabul edildi.

“EN BAŞARILI KOOPERATİFİMİZ.”

Ardından bir konuşma yapan Aydın Muğla Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifleri Bölge Birliği Başkan yardımcısı Süleyman Can Didim EKK yönetimine başarılarından dolayı teşekkür ederken “Tek başına bu iş başarılmıyor bu ekip işidir. Burada güzel bir ekip var, ortaklar, personel, denetim ve yönetim… Burada çok zaman geldik. Didim’de sorunlar vardı. Sorunları çözmek için geldiler. Bu başarı nasıl oluyor; öğrenmeye geldik. Didim kooperatifimiz bölgemizdeki 44 kooperatif içinde en başarılardan birisi; şaşırmadık dersek olmaz. Kooperatifinizi güzel çalışma yapıyor. 2014 yılında 15 milyonluk bir plasman sunulmuş ama ortaklarınız borçlarını sadık. En asgari ölçüden en düşük takip oranı; % 3 , Allah nazarlardan saklasın. Görkemli genel kurul yaşıyoruz. Nazar boncuğu takmak istiyorum. Güzel bir genel kurul oldu. Başarılı kooperatifimizin başarılarının devamını diliyorum.” diyerek Bölge Birliği adına Didim EKK Başkanı Ali İhsan Kubaliç’e teşekkür plaketi verdi.

“BÖLGE BİRLİĞİNDEN KUBALİÇ’E PLAKET”

Didim EKK Başkanı Ali İhsan Kubaliç plaketi kendi adına değil Kooperatif adına aldığını söyleyerek “ Siz ortaklarınızın bana vermiş olduğu desteklerle aldık; sizlere minnet borcumuz var. Sizlere kusur yaptıysak ayrı ayrı özür diliyorum. Hakkınız helal edin. Senede bir sefer bunu görüyoruz. Gelecek yıl da görmeye nasip etsin.” dedi.Geçmişle ilgili bilgiler veren Kubaliç “15 kişilik Genel kuruldan bu günlere geldik. Ayrım yapmadan 14 yılımı doldurdum. Hepinize teşekkür ediyorum.” dedi.

“YARDIM SANDIĞI KONUSU GÖRÜŞÜLDÜ”

Genel kurulda Yardımlaşma Sandığında TESKOMB’un 19 Aralık 2014 tarih ve 349/1287 sayılı taftiş kurulu raporu sonucuna göre 2012-2014 yılları arasında yapılan 3 yıllık 39.617,77 TL ve rapor sonrası yapılan 2.0194,94 TL olmak üzere 41.632, 69 TL muhtelif yardım ödemesinin kararıyla ilgili konuşan Başkan Kubaliç 2004 yılında kooperatif bünyesinde yardım sandığı kurduklarını belirterek “Yardım sandığı kurulmasından bu yana yanlış bir iş yapmadık. Merkez birliği kararıyla yardım sandıklarının kapatılması istendi. 1,5 yıl kapatmamak için direndik ve kapatmadık. Durdurma kararı aldık.” dedi.

Kubaliç yardım sandığı aracılığıyla yapılan hizmetlerle ilgili detaylı bilgi vermesinin ardından “Biz yardım sandığını kapatma yada durdurma kararını siz ortaklarımızla alalım diye genel kurula getirdik. Kapatma derseniz kapatmayız durdurun derseniz durdururuz” derken yapılan oylama sonucunda yardım sandığının kapatılmaması kararı oy birliğiyle çıktı.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: EKK, Didim, Süleyman Can
Yorumlar
Haber Yazılımı