Haber Detayı
06 Ekim 2017 - Cuma 15:04 Bu haber 818 kez okundu
 
Didim’de CHP’ye genç aday
CHP Didim İlçe Başkanlığı adaylığını açıklayan Aşkın Atlı'nın toplantısına CHP Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Kemal Güneri ve Aydın İl Gençlik Kolları Başkanı Yılmaz Tilki ile Didimli CHP üyeleri katıldı.
SİYASET Haberi
Didim’de CHP’ye genç aday

AYDIN- Başkan adayı Aşkın Atlı'nın yaptığı konuşmaya gençler sloganlar ile bölerek destek oldu.

Genç başkan adayı Aşkın Atlı, “Ülkemiz uzun yıllardır karanlık günler yaşıyor. Mevcut durumun bugüne kadar artarak zifiri karanlığa dönüşmesinin nedeni, aydınlığı getirecek olanların dağınık ve örgütsüz olmasıyla alakalıdır” dedi. Atlı, şunları söyledi:

“Bugün kendi içimizdeki ayrıştırmacı tartışmalar sadece partimize zarar vermektedir. Geleceğimizi belirleyeceğimiz günlerden geçmekteyiz. İşte bu yüzdendir ki, benim adaylığım, bu mevcut durumun farkındalığının eylemidir. Toplumsal çıkarları ön planda tutacağız. Örgütte birliği sağlayacağız. Memleket bu durumdayken ayrışma aymazlıktır. Bugün bizim enerji dolu bir örgüte ihtiyacımız olduğu konusunda şüphemiz yoktur. Diri bir örgüt yaratmanın yolu da her bir üyemizin sorumluluk almasıyla mümkün olacaktır.

Göreve geldiğimiz ilk 10 gün içerisinde mahalle başkanlıkları kuracağız. Delegeler kendi mahalle başkanlarını seçecekler. Mahalleler ve delegeler arası iletişimin sürekliliğini sağlayacağız. Birliğe en fazla ihtiyaç duyduğumuz günlerde, ülkeye veya partiye karşı duyulan kaygılar sosyal medyada, kahvede dile getirilmeyecek. Her ay geniş katılımlı örgüt toplantıları düzenleyeceğiz ve böylelikle eleştiri, özeleştiri mekanizmasını partimizde hayata geçirmiş olacağız. 3 ayda bir mutlaka danışma kurul toplantılarımızı düzenleyeceğiz."

Namık Kemal'in şiirini okuyan Atlı, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Cumhuriyet Halk Partisi bu cevabı veren iradenin partisidir. Cumhuriyet Halk Partisi'nin her bir üyesi, bu cüretin parçasıdır. Bundan dolayı güçlü örgüt yapısını oluşturma adına her bir üyemizi söz sahibi yapacağız, fikirlerini önemseyeceğiz. Kolektif çalışma biçimini Didim’de Cumhuriyet Halk Partisi içerisinde egemen kılacağız. Sizler gençliğinizde bedeller ödediniz, bu günün gençleri olarak bizler de göz altılarda, baskılarla geleceği tehdit edilerek bedel ödemeye devam edenleriz. Bizim derdimiz parti binasında makamda oturarak sokağa bakmak değil, bizim derdimiz sokağı egemen kılmak. Gelin hep beraber el ele, kol kola, omuz omuza mücadele edelim. Didim’den Aydın’a, Aydın’dan da tüm Türkiye’ye gençlik ateşini yayalım.

Bu duygu ve düşüncelerle CHP Didim İlçe Başkanlığı'na adaylığımı açıklıyor ve sözlerime, 'Yaşasın sol, yaşasın halk, yaşasın Cumhuriyet Halk Partisi diyerek son veriyorum.”

Kaynak: () - Nihat Akpınar Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Didim, CHP, Aşkın Atlı, Kemal Güneri, Yılmaz Tilki
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Didim’de CHP’ye genç aday
Didim’de CHP’ye genç aday
Yorumlar
Haber Yazılımı