Haber Detayı
13 Mart 2018 - Salı 09:02 Bu haber 449 kez okundu
 
Didim VegFest’in ikincisi düzenleniyor
Türkiye’nin ilk yüzde yüz vegan festivali Didim VegFest’in ikincisi düzenleniyor. Turizm merkezi Didim, bir kez daha Didim VegFest’e evsahipliği yapıyor.
GÜNCEL Haberi
Didim VegFest’in ikincisi düzenleniyor

AYDIN- Geçen yıl ilki düzenlenen Türkiye’nin ilk vegan festivali Didim VegFest’in ikincisi bu yıl 20-23 Nisan tarihlerinde Didim Belediyesi, DİTAB (Didim Turizm Altyapı Birliği), Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Didim ve Kuşadası Meslek Yüksek Okulları, vegandiyetisyen.com işbirliğinde Tarihi Apollon Tapınağı’nda gerçekleştirilecek.

Hayvanların gıda, eşya, giyecek olarak insan yaşamının herhangi bir alanında kullanımını reddeden bir düşünce ve yaşayış biçimi olan veganlık, dünyayla eş zamanlı olarak Türkiye’de de geçmiş yıllara göre daha bilinir bir hale gelmeye başladı. Örneğin, Amerika’da veganların sayısı üç ay içinde yüzde 600 arttı. Öyle ki artık, Türkiye’de yüzde 100 vegan bir festival düzenleniyor.

Bu yıl ikincisi düzenlenecek festivalde veganlık, hayvan hakları, sağlık-beslenme, çevre-iklim başlıklarıyla ele alınacak. Sağlık uzmanları, yazarlar, sanatçılar, gazeteciler, eğitimcilerin katılımıyla gerçekleşecek söyleşi ve sunumlar, mutfak atölyeleri, sergiler, konserler, imza günleri, söyleşiler, rekor denemelerinin yanı sıra spor ve nefes aktiviteleri de festival programında yer alıyor. Bunların yanı sıra, festival alanındaki standlarda vegan ürün, kozmetik firmaları, yerel üreticiler yüzde 100 vegan ürünlerini sergileme imkanı bulacaklar. Veganlıkla ilgili sivil toplum örgütleri, dernekler, kolektifler, bireysel çalışma yapan kişiler, çalışmalarını sunacaklar.

200 bin civarında katılımcının beklendiği festivalin hedefi, veganlığı insan yaşamının her alanına uyarlamaya yönelik çalışmalarla anlatmak ve herkesi veganlık ortak paydasında birleştirmeye dayanıyor.

Gelenekselleşmeye yönelik ilk adımını atan organizasyon için sponsorluk, gönüllülük, standlar için başvurular devam ediyor.

Festivale vegan olan olmayan herkes davetlidir. Festivale girişler ücretsizdir.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Didim, VegFest, Vegan Festivali, Ahmet Deniz Atabay
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Didim VegFest’in ikincisi düzenleniyor
Didim VegFest’in ikincisi düzenleniyor
Didim VegFest’in ikincisi düzenleniyor
Didim VegFest’in ikincisi düzenleniyor
Yorumlar
Haber Yazılımı