Haber Detayı
04 Mart 2017 - Cumartesi 12:02 Bu haber 477 kez okundu
 
Didim Vegfest için hazırlık yapıyor
Didim Vegfest için Didim Belediyesi meclis salonunda ilk toplantı düzenlendi.
TURİZM Haberi
Didim Vegfest için hazırlık yapıyor

AYDIN- Didim Belediyesi meclis salonunda düzenlenen ilk Vegfest toplantısına Didim Belediye Başkanı A.Deniz Atabay, Didim’in fahri hemşerisi Hüseyin Baraner, Türk Vegan Vejeteryan Derneği adına Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Arıman ve yönetim kurulu üyesi Eşref Balcı, Turizm Altyapı Hizmet Birliği Başkanı Sevinç Karataş, TURAD adına Ayşegül Çakır, Ebru Açıkalın’ın yanı sıra Didim'de bulunan STK ve işletmeler katıldı.

İki bölüm halinde gerçekleştirilen toplantıda Ebru Arıman, Eşref Balcı bir sunum paylaşarak Veganlık Vejetaryenlik kavramları, ekoloji ve Didim Vegfest organizasyon hazırlıkları hakkında bilgi aktardılar.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, “Vegan vejateryan adı altında uluslararası bir festival yapmayı planlıyoruz, çalışmalarımızı disiplin içerisinde halkımız ve vatandaşlarımızla gerçekleştireceğiz. Bu konuyu burada toplanarak esnafımız ve halkımıza en iyi anlatmak için paydaşımız olan sivil toplum örgütleri paylaştık. Hepimizin üzerimize düşen görevi yapacağımızdan eminim” dedi.

Festivali Apollon Tapınağı ve çevresinde yapmayı planladıklarını belirten Başkan Atabay, “Hepimiz sebze yemeklerine düşkünüz. Doğanın bize verdiği kaynakları değerlendirelim, hepimize faydası olsun istedik. Ben başarılı olacağımız inanıyorum. Her organizasyon kendi ekonomisini yaratmalıdır ve sürdürülebilir olmalıdır. 7-8 aylık bir çalışma sonucu yemeklerin envanterini çıkardık. Yerel pişirilen 63 yemeği tespit ettik. Arkadaşlarım bir çok eve konuk oldular, yemekleri beraber pişirdiler. Yemekleri en sonunda kitap haline getirerek mübadil lezzetler adlı bir envanter ortaya koydular. Biz de bu kitabı herkesle paylaşacağız. Nisan’ın 29 ve 30’unda gerçekleştireceğimiz festivalle Türkiye’nin ilk vegan kenti olduk. Hepimize hayırlı olmasını diliyorum. El ele verip hep birlikte takım halinde davranarak başarılı olacağımızdan son derece eminim” ifadelerini kullandı.

Katılımcıların da yorum ve isteklerini paylaştıkları toplantı, hazırlık süresince belirli aralıklarla tekrar edilerek festivali kusursuz bir şekilde gerçekleştirmek için çalışmalar hızla devam edecek.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Didim, Vegfest, Didim Belediyesi, A. Deniz Atabay
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Didim Vegfest için hazırlık yapıyor
Didim Vegfest için hazırlık yapıyor
Didim Vegfest için hazırlık yapıyor
Yorumlar
Haber Yazılımı