Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
16 Nisan 2019 - Salı 11:46 Bu haber 2028 kez okundu
 
Didim Vegfest başlıyor
Didim Belediyesi Vegan Festivali “Didim Vegfest’in” bu yıl 19/22 Nisan tarihleri arasında 3.sünü gerçekleştiriyor.
KÜLTÜR Haberi
Didim Vegfest başlıyor

Bilgi Koleji

AYDIN- Yaşadığımız gezegene ve bu gezegeni paylaştığımız tüm canlılara karşı bir sorumluluğumuzun olduğunu düşünen Didim Belediyesi bu bağlamda bir vegan festivali düzenliyor.

Apollon Tapınağı’nda gerçekleşecek Didim VegFest, akademisyenler, uzmanlar, aktivistler, yazarlar ve gönüllü çalışma gruplarının desteği ve yönlendirmeleriyle tamamlanan programda içeriğindeki konuşmalar, paneller, aktiviteler ve atölye çalışmalarıyla veganlığın doğru anlatılması, yayılması ve vegan olmayanların bilinçlendirilmesinde önemli rol oynamayı planlıyor.

Türkiye’nin en büyük vegan festivali, ilk yılında 60 bin ikinci yılında ise 160 bin ziyaretçiye ulaştı. Hazırlıklarla ilgili olarak açıklama yapan Didim Belediye Başkanı A. Deniz ATABAY, "Festivalin bu yıl üçüncüsünü gerçekleştiriyoruz. Program konusunda işin uzmanlarından destek aldık, veganlıkla ilgili tüm sorulara yanıt veren bir festival programı hazırladık. Program sadece veganlara özel değil, herkesi yaşam dolu festival Didim VegFest’e bekliyoruz" dedi.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Didim, Didim Vegfest, A. Deniz Atabay
Yorumlar
Haber Yazılımı