Anadolu Basını
Yavuzlar inşaat
YAvuzlar inşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
28 Haziran 2019 - Cuma 11:27 Bu haber 2147 kez okundu
 
Didim Uluslararası Halk Oyunları Festivali’nde renkli görüntüler
Yurt içi ve yurt dışından toplam 14 ekip festivalde sahne aldı
KÜLTÜR Haberi
Didim Uluslararası Halk Oyunları Festivali’nde renkli görüntüler

AYDIN  - Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla bu yıl 6. Kez düzenlenen Didim Uluslararası Halk Oyunları Festivali renkli görüntülere sahne oldu.

Didim Halk Oyunları Topluluğu (DAHOT) öncülüğünde Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkıları ve Didim Belediyesi’nin destekleriyle 6.'sı organize edilen Uluslararası Halk Oyunları Festivali, Didimlilere hoş saatler yaşattı.

Festival kapsamında Didim Kent Meydanı’nda toplanan grup, şarkılar eşliğinde kortej yürüyüşü gerçekleştirdi. Halk oyunları ekipleri, yöresel kıyafetleriyle gerçekleştirdikleri kortej Yeni Mahalle Parkı’nda sona erdi.

Park içerisinde bulunan amfi tiyatroda gerçekleşen festivali, Didim Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Deveci, CHP Belediye Meclis Üyesi Mustafa Yarmacı, Didim Kent Konseyi Başkanı Osman Ayyıldız, Didim EKK Başkanı Ali İhsan Kubaliç de izlerken, yüzlerce Didimli festivali takip etti. Festival öncesinde katılım sağlayan gruplara ve sponsorlara teşekkür plaketi verildi.

Uluslararası Halk Oyunları Festivali kapsamında yurt dışından Sırbistan, Gürcistan, K.K.T.C, Gana, Makedonya, Türkiye’den, Çankırı Karatekin Üniversitesi, Ankara Horon Kulübü, Ankara Ahdat Kulübü, İzmir Tire Halk Eğitim Merkezi, Söke Halk Eğitim Merkezi, Ankara Balaban G.SK ile Didim Halk Oyunları Topluluğu (DAHOT) sahne aldı.

DAHOT Başkanı İlyas Aydur, bu yıl 6.’sını düzenledikleri festivalin Didim’le özdeşleşen bir konuma geldiğini belirterek, her yıl farklı ülkelerden misafirleri ağırladıklarını ifade etti.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Didim, Ali İhsan Kubaliç, Yusuf Deveci, Mustafa Yarmacı
Yorumlar
Haber Yazılımı