Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
17 Kasım 2016 - Perşembe 12:29 Bu haber 904 kez okundu
 
Didim Ticaret Odası'nda soruşturma tartışması
Didim Ticaret Odası üyesi Ömer Vela, “TOBB ve Bakanlık dolandırıldı” dedi. Oda Başkanı Üstündağ’dan Vela’ya, “At izi ile it izini birbirine karıştırıyor” şeklinde yanıt verdi.
GÜNCEL Haberi
Didim Ticaret Odası'nda soruşturma tartışması

AYDIN- Didim Ticaret Odası Yönetim Kurulu üyesi Ömer Vela, Didim Ticaret Odası bünyesinde yürütülen FETÖ/PDY soruşturmayla ilgili olarak Bakanlık ve TOBB'un kaldırıldığını iddia etti. Vela'nın iddialarını yalanlayan Oda Başkanı Üstündağ, "At izi ile it izini birbirine karıştırıyor” dedi.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'nın oda ve borsaların (FETO/PDY) yapılanmasından temizlenmesi için TOBB ile yaptığı yazışmalara binaen TOBB'un tüm Türkiye’deki odalarda tahkikat komisyonu kurularak çalışan personellerin araştırılması ve FETO/PDY bağlantısı tespit edilenlerin işten uzaklaştırılması yönünde talimat niteliğinde bilgilendirilmesinin Didim Ticaret Odası'nda doğru şekilde yapılmadığını ileri süren Didim Ticaret Odası üyesi Ömer Vela, şunları söyledi:

"Didim Ticaret Odası'nda cereyan eden yanlışlıklar, odanın Ekim ayı toplantısında, önce tarafımdan ortaya çıkarılmıştır. Ekim ayı meclis toplantısında dün tüm meclis üyelerine cereyan eden olayların tamamı tarafımdan anlatılmış ve Başkan Şaban Üstündağ’dan yapılan yanlışlıklardan dönülmesi istenmiştir.

Bütün yazışmalar Başkan Üstündağ ve Sekreter Mustafa Ergan tarafından yapılmıştır. Gelişmeleri öğrenmeye çalıştığımızda da yalan ifadeler kullanılmıştır. Şöyle ki; Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın Oda ve Borsaların (FETO/PDY) yapılanmasından temizlenmesi için, Odalar birliğine yaptığı yazışmalara binaen, Odalar Birliği tüm Türkiye’deki odalara tahkikat komisyonu kurularak, çalışan personellerin araştırılması ve FETO/PDY bağlantısı tespit edilenlerin işten uzaklaştırılması yönünde talimat niteliğinde yazı göndermiştir.

Bu yazıya istinaden, Didim Ticaret Odası olarak başkan ve yönetim kurulunun tamamının içinde olduğu bir komisyon kurulmuş, çalışan tüm personele FETO ile ilişki kurabilecek sorular sorularak cevaplandırılması istenmiş, bilahare 17 Ağustos 2016 tarih 193/3.1 yönetim kurulu kararı ile kurulan tahkikat komisyonunun imzalarıyla tüm personel ile ilgili Kaymakamlık Dernekler Masası’ndan ve Didim Emniyet Müdürlüğü’nden personelin FÖTO ile bağlantılarının olup olmadığına dair görüş istenmiştir.

Dernekler Masası’ndan yazılı cevap gelmiş, Emniyet’ten henüz cevap alınamamıştır. Emniyet’ten yazı geldikten sonra tahkikat komisyonunca rapor hazırlanıp TOBB’ye gönderilecektir. Başkan, Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri ile ilgili ekli liste ile Didim Kaymakamlığı’na yazdığı yazıda belirtilen oda yönetim kurulunun 17 Ağustos 2016 tarih 193/3.1 sayılı kararına istinaden oluşturulan (FETÖ/PDY) ile ilgili beyan yalandır ve sahtedir.

Resmi kurumlara olmayan karar varmış gibi gösterilmiştir. Bu tarihte alınan yönetim kurulu kararı personel ile ilgili olup, başkan ve yönetim kurulları ile ilgili yazı bu karardan bir ay sonra gelmiştir. Dolayısıyla yalan ve sahte evrakla hem kaymakamlık makamı, hem de TOBB ve Gümrük Ticaret Bakanlığı dolandırılmıştır.

Yazının basındaki gibi her türlü düşünceye fikre ve ideolojiye saygı esastır. Ama kimse kendi hatalarını yanlışlarını örtbas etmek için hiç kimseyi ve kurumu kullanamaz. Bu konudaki tüm bilgi ve belgeler İlgili makam ve mercilere ulaştırarak olayın aydınlanması sağlanacaktır.”

“At izi ile it izini birbirine karıştırıyor”

Vela’nın ortaya attığı iddiaları doğru olmadığını kaydeden Didim Ticaret Odası Başkanı Şaban Üstündağ ise, kendini şöyle savundu:

“Kişisel egolarını tatmin etmeye çalışıyor. Ticaret Odası’nda FETÖ’cü arayacağına kendi içine baksın. Ticaret Odası bir yargı mekanizması ya da mahkeme değildir. Hiç kimse Ticaret Odası’nı yargılayamaz. Kendisinin Genel Sekreter ile arası açık olduğundan durumu bu noktalara sürüklüyor.

Ayrıca daha önce odadan atılmış ve ceza almış arkadaşların yönetim kurulu kararıyla yeniden odaya alınmasını istiyor. Bunun da yönetim kurulu kararıyla alınacağını biliyor ve yıpratma politikası uyguluyor.

Benim alnım açık; ben FETÖ’cü değilim. 17-25 Aralık’tan önce ve sonrası nerede olduğum belli. Bana bu konuyla ilgili gizli yazı geldi; ben de ona göre gerekli yerlere cevabı gönderdim. Devletim ve milletimin yanında oldum hep; 2009 yılından sonra FETÖ’cülerle hiçbir şekilde bağlantım olmadı. At izini it iziyle birbirine karıştırmak istiyor.

Ticaret Odası yargılama yeri değil. İlgili personelle ilgili olarak gerekçeli yargılama kararı doğrultusunda işlem yapılacaktır. Bu konuyla ilgili hakkımı da gerekirse hukuki yollardan arayacağım.”

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Didim, Ticaret Odası, Şaban Üstündağ, Ömer Vela
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Didim Ticaret Odası'nda soruşturma tartışması
Yorumlar
Haber Yazılımı