Haber Detayı
16 Nisan 2018 - Pazartesi 12:28 Bu haber 454 kez okundu
 
Didim, festival öncesi gazeteci akınına uğradı
Aydın'ın Didim ilçesinde, bu yıl ikincisi düzenlenecek olan 'Didim VegFest' için Hisar Mahallesi’nde hazırlıklar sürüyor.
GÜNCEL Haberi
Didim, festival öncesi gazeteci akınına uğradı

AYDIN- Didim Hisar Mahalle Muhtarı Bahri Aşık, "Didim VegFest"’in, 20-23 Nisan tarihleri arasında mahallenin merkezinde yer alan Apollon Tapınağı’nın çevresinde gerçekleştirileceğini belirterek, çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapacak olan Vegan Festivali’nin aynı zamanda Didim’in vegan felsefesi üzerine yoğunlaşan standardında yerel üreticiye de ev sahibi olma imkanı verdiğini belirtti.

Didim Belediye çalışanlarınca hazırlıkların tüm hızıyla devam ettiğini belirten Aşık, farklı medya kuruluşları temsilen ilçenin muhabir akınına uğradığını röportaj ve çekimlerin yapılmaya başladığını belirtti.

Didim’e festival için geldiğini belirten Gazeteci Gizem Özlen, İstanbul Üniversitesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduğunu belirterek, bu yıl 20-23 Nisan tarihleri arasında ikincisi düzenlenecek olan "Didim VegFest" turizm bölgesi olan ilçenin tanıtımına katkı sağlayacağına inandığını ifade etti.

Muhabir Meltem Yılmaz da, sahada muhabir olarak çalışmanın zorluklarının olduğunu ifade ederek, son zamanlarda teknolojiye paralel olarak çalışma alanları gittikçe daralan bir meslek olduğunu kaydetti. Türkiye’de birden çok iletişim fakültesi olduğunu belirten Yılmaz, ülke genelinde bir çok basın-yayın mezunu öğrencilerin kendi alanın da iş bulamadığını ve farlı sektörlerde çalışmak zorunda kaldıklarına tanık olduklarını belirtti.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden festival için Didim’e geldiğini belirten Nermin Türkay ise, festivale ilk defa katılacağını belirterek, birincisini basından takip etiğini ve bu yılki festivali yerinde takip edeceğinden heyecanla "Didim VegFest" sürecini beklediğini ifade etti.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Didim, VegFest, Vegan Festivali, Gizem Özlen, Nermin Türkay
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Didim, festival öncesi gazeteci akınına uğradı
Yorumlar
Haber Yazılımı