Haber Detayı
20 Ağustos 2015 - Perşembe 15:47 Bu haber 825 kez okundu
 
Didim’den o belediyelere destek!
İç turizmi canlandırmak amacıyla okulların açılış tarihinin bir hafta ertelenmesine yönelik olarak Milli Eğitim Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığına ortak çağrı yapan Muğla’nın Fethiye, Marmaris ve Bodrum Belediye Başkanlarına Didim’den destek geldi.
RESMİ İLAN Haberi
Didim’den o belediyelere destek!

İç turizmi canlandırmak amacıyla okulların açılış tarihinin bir hafta ertelenmesine yönelik olarak Milli Eğitim Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığına ortak çağrı yapan  Muğla’nın Fethiye, Marmaris ve Bodrum Belediye Başkanlarına Didim’den destek geldi.

Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay Muğla’ya bağlı 3 İlçe Belediye Başkanın çağrısının iç turizm açısından önemli olduğunu belirterek, Bakanlıkların bu çağrıya kayıtsız kalmaması gerektiğini söyledi. İç turizmi canlandırmak amacıyla okulların açılış tarihinin bir hafta ertelenmesine yönelik olarak Milli Eğitim Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığına ortak çağrı yapan Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatçi ve Marmaris Belediye Başkanı M. Ali Acar’a bir destek te Aydın turistik ilçesi Didim’den geldi. Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay Muğla’ya bağlı turistik ilçelerin belediye başkanlarının çağrısının olumlu olduğunu ifade ederek “Bu yıl bilindiği üzere Ramazan ayı yaz sezonunun ortasına denk geldi. İç turizmde tatil planı yapanlar, kendilerini bu şekilde ayarladı. Zaten Okulların da açılmasıyla özellikle yerli turist Ağustos ayı sonunda yada Eylül başında memleketlerine geri dönüyorlar. Bu noktada zaten İlçemizde iç turizm hareketliliği azalmaya başlıyordu. Bu noktada okullar bu yıl 14 Eylül’de açılacak; Kurban Bayramı da 24 Eylül’de idrak edilecek. Aradaki 10 gün iç turizm açısından ve Kurban Bayramı tatilinin hafta sonuyla birleşmesiyle turizmciler ve tatilini uzatmak isteyenler açısından önemli bir zaman dilimi; Bizde Didim olarak Muğla’dan gelen bu çağrıyı olumlu buluyoruz. İki Bakanlık yetkililerinin de bu çağrıyı olumlu bulup ona göre karar vereceğine inanıyorum” diye konuştu.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Didim, Turizm, MEB, Açiliş
Yorumlar
Haber Yazılımı