Haber Detayı
21 Ağustos 2015 - Cuma 17:53 Bu haber 923 kez okundu
 
Didim’de üstü açık turist aracının tanıtımı yapıldı
Didim Belediyesine bağışlanan turistik gezi aracıyla şehir merkezinde tanıtım gezisi yapıldı; katkı sunanlara plaket verildi
RESMİ İLAN Haberi
Didim’de üstü açık turist aracının tanıtımı yapıldı

Didim Seyahat firması tarafından turizm amaçlı olarak Didim Belediyesine bağışlanan Üstü açık otobüsün tanıtımı için şehir turu atıldı. Tur’a Didim Kaymakamı İskender Yönden ve eşi, Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay, Meclis üyeleri ile İngiliz vatandaşlar da katıldı.

Didim Seyahat firması tarafından turizm amaçlı olarak Didim Belediyesine bağışlanan Üstü açık otobüsün tasarımının tamamlanmasının ardından araç şehir turu ile tanıtıldı. Tur öncesinde Didim Belediyesi önünden bir tanıtım kokteyli gerçekleştirildi. Etkinliğe Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, Belediye Başkan yardımcısı Salih Bankoğlu, CHP Didim İlçe Başkanı Gökmen Karataş, CHP’li ve AK Partili Belediye Meclis Üyeleri, Didim Seyahat Kooperatifi Başkanı Savaş Cengiz, İngiliz uyruklu vatandaşlar ile belediye çalışanları katıldı.

Etkinlikte konuşan Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay “Uzun zamandır hayal ettiğimiz bir şeydi; Turizm Derneği dönemindeydi düşündüğümüz şeydi. Arkadaşlarımız da bunu ele aldık: Çok büyük bir şey değil ama ufak tefek fırça darbelerini ilçemize dokundurmak lazım. İl genelinde ilk kez bizde var. Diğer ilçelere örnek olacaktır. Bu araçla ilçemize gelen turistleri ilçemizi gezdireceğiz. Biz ilçemizdeki esnaflara da zarar vermeden çok cüzi miktarda insanları taşıyacağız. Ufak ücretlerle bunu yapacağız. Tabiri yerindeyse mazoy parasını bunu yapacağız. İlçemize gelenler farklı ambiyansla bunu görecek. Bu aracın fiziki anlamda tasarımını yaparak bize teslim eden Didim seyahat firmasına ve Başkanı Savaş kardeşime teşekkür ediyorum. Aynı zamanda dış cephe noktasın tasarım işi ücretsiz yaparak destek olan Göl reklam sahibi Eyüp Gölebatmaz’a da teşekkür ediyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından Başkan Atabay, reklamcı Eyüp Gölbatmaz’a teşekkür plaketi verirken alınacak ikinci aracında dış cephesi için söz aldı.

Atabay ayrıca aracı bağışlayan Didim Seyahat Kooperatifi Başkanı Savaş Cengiz’e de teşekkür plaketi verdi. Cengiz’den ikinci araç sözü isteyen Başkan Atabay, Cengiz’de şaka yaparak yanından getirdiği oyuncak otobüs maketini hediye etti ve “İkinci aracınız hazır” sözüyle etkinliğe katılanları güldürdü.

BAŞKAN’A SÜPRİZ DOĞUM GÜNÜ”

Etkinlik sonrasında Didim Belediye Personeli Pazar günü doğum gününü kutlayacak Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay’a sürpriz yaparak doğum gününü kutladı. Başkan Atabay kendisi için özel hazırlanan “Birlikte daha iyi bir Didim” yazılı pastayı kesti ve herkese teşekkür etti. Ardından Didim belediyesi önünden tur aracı hareket etti. Şehir içi tanıtım turu kapsamında Didim Kaymakamlığı önünden Kaymakam İskender Yönden ve ailesi de tur’a dahil oldu. Ardından tur aracıyla merkezde gezi yapılırken üstü açık araçla Atatürk Bulvarı, Yalı Caddesi, Aytepe, Ege Caddesi, Apollon Tapınağı ve İnönü Bulvarı üzerinden gerçekleşerek Belediye önünde sona erdi.

Didim Kaymakamı İskender Yönden yapılan çalışmayı destekleyerek emeği geçenlere teşekkür etti.

TUR FİYATLARI BELİRLENDİ

Didim Belediye Meclisinde alınan karar doğrultusunda Üstü açık turist aracıyla yapılacak Küçük gezi turu 10 TL olarak belirlenirken Küçük tur kapsamında güzergah altınkum, mavişehir, Akköy organik Pazar ve milet belirlendi. Büyük tur gezisi ise 20 TL olarak kabul edildi. Büyük tur kapsamında ise güzergah  (altınkum, mavişehir, Akköy organik Pazar ve milet, bafa gölü, akbük) olarak belirlendi.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Didim Belediyesi, Turist, CHP, AK Parti
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Didim’de üstü açık turist aracının tanıtımı yapıldı
Didim’de üstü açık turist aracının tanıtımı yapıldı
Didim’de üstü açık turist aracının tanıtımı yapıldı
Didim’de üstü açık turist aracının tanıtımı yapıldı
Didim’de üstü açık turist aracının tanıtımı yapıldı
Yorumlar
Haber Yazılımı