Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
28 Ağustos 2015 - Cuma 13:21 Bu haber 730 kez okundu
 
Didim’de panoramik sistem aracı çalışıyor
Didim Belediyesi'nce ilçe genelindeki tüm yerlerin coğrafi bilgilerinin işaretlenmesi amacıyla başlatılan çalışmalar devam ediyor.
EKONOMİ Haberi
Didim’de panoramik sistem aracı çalışıyor

Didim Belediyesi'nce, belediye mücavir alanları içerisindeki tüm yerlerin coğrafi bilgilerinin işaretlenmesi amacıyla Didim’in 360 derece panoramik işlemlerinin yapılması için çıkarılan ihaleyi kazanan firma çalışmalarına başladı. Firmaya ait olan araç Didim’de belirlediği alanlarda çalışmalarına başladığı görülürken, araç değişik noktalarda panoramik işlem yapıyor.

Yapılan bu çalışmanın tamamlanmasının ardından firma tarafından çekilen görüntüler İstanbul’da firma tarafından yazılımı yapıldıktan sonra Didim Belediyesinin sistemine entegre edilecek.  Entegre edilecek sistemler vatandaşlar dijital ortamda bilgi alabilecek. Bu siste sayesinde Didim sınırları içerisinde tüm vatandaşlar Tap-bis (Tapu kadastro bilgi sistemi) üzerinden arsa yada ev olarak kullanılacak yerleri tespit edecek. Sistem ayrıca e-imar sistemine entegre olacak. Sistemle uydu üzerinden parselasyon bilgisi de alınabilecek. Sisteminin uygulamaya girmesiyle hem vatandaşın ve hem de belediyenin zaman ve maddi kayıpları önlenmiş olacak.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Didim, araç, panaromik
Yorumlar
Haber Yazılımı