Haber Detayı
28 Eylül 2015 - Pazartesi 10:50 Bu haber 742 kez okundu
 
Didim’de çöken çevre yolu onarılıyor
Aydın'ın Didim ilçesinde, yapımı kısa süre önce tamamlanan ve iki gün önce yaşanan şiddetli yağmur sonrasında gören çevre yolu Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından onarılmaya başlandı.
GENEL Haberi
Didim’de çöken çevre yolu onarılıyor

Didim'de,  iki gün önce gerçekleşen şiddetli yağış sonrasında birçok yolda logarların tıkanmasından dolayı dükkanları su basmış, şehrin bazı sokaklarında ise 30 santimetreyi geçen su birikintileri oluşmuştu. Yaşanan felaket sonrası ara sokaklarda meydana gelen ufak çaptaki yol çökmelerine Didim Belediyesi ekipleri önlem aldı. Didimlilerin tepkisini toplayan en önemli hasar ise Aydın Büyükşehir Belediyesi'nin taşeron firma aracılığıyla yaptırdığı yeni çevre yolunda gerçekleşti. Sıcak asfaltla yapılan yeni duble yolun D-Marina'ya bağlanan kavşakta başlayan çatlak ve çökmeler, yağmur suyunun çekilmesiyle ortaya çıktı. Felaketin yaşandığı gece ASKİ ve Aydın Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı'na bağlı ekipler, hasar gören yolun sağ şeridini trafiğe kapattı.

Ertesi gün tekrar çevre yoluna gelen Büyükşehir ekipleri yolun 500 metreküplük kısmını kazarak tekrar asfalt dökme çalışmasına başladı. Bu esnada ASKİ ekipleri de yolun altında kalan atık su kanallarının denizle bağlantısını kurdu. Ekiplerin kazı ve onarım çalışmalarının iki gün süreceği öğrenildi.

Ekiplerinin yaptığı kazı çalışmalarını yerinde inceleyen ASKİ Didim Şube Müdürü Hakan Kirif, Büyükşehir Belediyesi'nin üzerine düşen görevi yaptığını söyledi. ASKİ olarak çökme yaşandığı gece gerekli tedbirleri aldıklarını belirten Kirif, çalışmaların en kısa sürede biteceğini ifade etti.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Didim, Çevre yolu, onarım
Yorumlar
Haber Yazılımı