Haber Detayı
09 Mart 2017 - Perşembe 14:06 Bu haber 454 kez okundu
 
Didim Berlin Fuarı’nda yerini aldı
Didim bu yıl 51. kez kapılarını açan ve turizm sektörünün en önemli fuarlarından olan Almanya’nın başkenti Berlin kentinde düzenlenen ITB Berlin Fuarı’na katıldı.
TURİZM Haberi
Didim Berlin Fuarı’nda yerini aldı

AYDIN- Turizm sektörünün önemli fuarlarından ITB Berlin Fuarı kapılarını 51. kez ziyaretçilerine açtı. Fuara Didim’den Didim Turizm Altyapı Hizmet Birliği adına Başkan Sevinç Karataş ve Derneği Birlik Danışmanı Tayyar Cengiz, Didim Turizm Başkanı Ercüment Alkaner, DVR Almanya Yurtdışı Komisyon Üyesi Hikmet Atilla, TURSAB Didim BYK Genel Sekreteri Sevim Atilla, Aurum Oteller Müdürü Sadun Alp, CTS tour sahibi Deniz Aktaş, Kültür Varlıklarını Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı Mustafa Şentürk katıldı.

Berlin’de 8 Mart’ta başlayan ve 12 Mart’a kadar sürecek fuar 5 kıta ve 187 ülkeden 1.000 dolayında üst düzey nitelikli alıcıyı, 10 bin dolayında katılımcı, 26 bin dolayında kongre ziyaretçisini buluşturacak. Türkiye, bu sene fuarda 3 bin 79 metrekarelik alanda 121 stantla tanıtılıyor. “Komşunu al gel”' kampanyası, fuarda önemli bir yer tutuyor.

“TALES BULUŞMASINA BAKANLIKTAN YİNE DESTEK GELDİ”

Fuarda Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı ile Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Didim standına ziyaretlerde bulundu. “komşunu da al gel” kampanyasına destek isteyen Avcı,  DİTAB Başkanı Sevinç Karataş’ın Tales Buluşmasına Bakanlık nezdinde destek istemesinin ardından 2016 yılında desteklediklerini ve çok olumlu geri dönüşler aldıklarını belirterek 2017 yılında da desteklerinin artacak devam edeceğini söyledi.

“BAKAN AVCI DİDİM ROZETİYLE GEZDİ”

Didim’in Fahri hemşerisi Hüseyin Baraner, German Premium Travel Agent (GPA)’nın üst düzey yöneticileri ile Didim standına geldi. VegFest, Tales Buluşması gibi festivalleri anlatan Baraner, tüm acentaların dikkatini bu etkinliklere çekti. Fuarda farklı dillerde CD, broşür, gibi tanıtım materyallerinin yanı sıra, kalem, çanta, magnet, rozet gibi promosyon ürünleri dağıtıldı. Bakan Nabi Avcı da bir süre fuar alanında “We Love Didim” rozetiyle dolaştı.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Didim, Berlin Fuarı, Sevinç Karataş,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Didim Berlin Fuarı’nda yerini aldı
Didim Berlin Fuarı’nda yerini aldı
Yorumlar
Haber Yazılımı