Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
10 Ocak 2019 - Perşembe 12:10 Bu haber 1056 kez okundu
 
Didim Belediyesi kadın kooperatifi kuruyor
Didim Belediye Meclisi’nde kooperatif kurulması kararı alındı
GÜNCEL Haberi
Didim Belediyesi kadın kooperatifi kuruyor

AYDIN- Didim Belediye Meclisi’nin Ocak ayı meclis toplantısının ikinci oturumunda, belediye ortaklı kadın kooperatifi kurulmasına karar verildi.

Didim Belediye Meclisi Salonu’nda yapılan toplantıya Belediye Başkanı A. Deniz Atabay başkanlık etti. Gündemin ilk maddesinde, belediye meclis üyelerinin huzur hakkı ücretleri oy birliğiyle kabul edilirken, ikinci maddede belediyenin 2019 yılında amatör spor kulüplerine yapacağı yardım miktarı 241 bin 179 lira 80 kuruş olarak kabul edildi. Gündemin üçüncü maddesinde yer alan Engelliler, Şehit ve Gazi yakınlarına ve yoksulluğunu belgeleyen vatandaşlara “Evsel Katı Atık Muafiyeti” geçmiş yıllarda olduğu gibi devam etmesi kararı da oy birliğiyle karar verildi.

Gündemin dördüncü maddesinde ise, kadın kooperatifi kurulması konusunda Başkan Atabay’a yetki verilmesi konusunda komisyon kararı oy çokluğu ile kabul edilirken, Hatice Gençay ve Aydan Aşık Turgut’un önerisi komisyondan ret kararıyla geldi. İlçe genelinde yeni bir kadın kooperatifi kurulması konusunda meclis üyeleri fikirlerini paylaştı. Başkan Atabay, var olan kadın kooperatifinin yanı sıra yenisinin kurulmasının herhangi bir olumsuz yanı olmadığını belirtti. Didim Belediyesi’nin yeni kurulacak kooperatife 50 pay ile katılması için Başkan Atabay’a oy çokluğuyla yetki verildi.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Didim, A. Deniz Atabay, Kadın Kooperatifi
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Didim Belediyesi kadın kooperatifi kuruyor
Didim Belediyesi kadın kooperatifi kuruyor
Yorumlar
Haber Yazılımı