Enarya 15 gün yayınlanacak
Yavuzlar inşaat
Maya Güzellik
Tuğba Kuruyemiş
JESDER
Haber Detayı
21 Eylül 2019 - Cumartesi 12:25 Bu haber 1056 kez okundu
 
Didim Belediyesi araç satın alacak
Didim Belediye Meclisi'nde, Temizlik İşleri birimi için 25 adet araç alımı için karar alındı.
GÜNCEL Haberi
Didim Belediyesi araç satın alacak

AYDIN - Didim Belediye Meclisi’nin olağan üstü toplantısı, Belediye Başkanı A. Deniz Atabay başkanlığında yapıldı. Toplantıda, Belediye Temizlik İşler Müdürlüğü’nde kullanılmak üzere 25 adet araç alımına oy çokluğuyla karar verildi.

Didim Belediye Meclisi, 2 gündem maddesini görüşmek üzere olağan üstü toplantı. Belediye Başkanı A. Deniz Atabay başkanlığında gerçekleşen toplantıya CHP’li Ersan Kara katılmadı. Gündemin ilk maddesinde Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne araç alımı konusu ele alındı. Maddeyle ilgili olarak meclis üyelerine bilgiler verildi. Ardından Belediye Temizlik İşleri Müdürü Aslı Kıray alınacak araçlar ve fiyatları konusunda bilgiler verdi.

Başkan Atabay ise, daha önce özelleştirilen temizlik işleri işini alan Altaş firması ile sözleşmelerinin 30 Eylül 2019 sona ereceğini, KHK kapsamında 30 Eylül’e kadar temizlik işlerinde kullanılacak araç ve ekipmanların ya alınması ya da kiralanması yapılması gerekliliğini dikkat çekti. Atabay, konuyla ilgili bir komisyon kurulduğunu ve bu komisyonun çalışması neticesinde 25 adet araçla ilgili çalışma yapıldığını belirterek, araçların belediyece alınması ve bunun karşılığının 2 milyon 361 bin TL olduğunu açıkladı.

Meclis üyelerinin görüş ve sorularının ardından madde AK Parti grubunun hayır oyuna karşılık oy çokluğuyla kabul edildi.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Didim, A. Deniz Atabay, Temizlik aracı, Aslı Kıray, Ersan Kara
Yorumlar
Haber Yazılımı