Haber Detayı
15 Ağustos 2017 - Salı 11:51 Bu haber 12124 kez okundu
 
Deve sırtında gelin aldılar
Nazilli’de Yörük kültürü düğün töreninde yaşatıldı. Damat kız evine davul zurna ve zeybeklerle gelerek gelini deveye bindirdi.
GENEL Haberi
Deve sırtında gelin aldılar

AYDIN- Nazilli’de yaşayan Enver Mahleşlioğlu, hayatını Nimet Mahleşlioğlu ile birleştirdi. Yapılan düğün töreni ise ilginç görüntülere sahne oldu. Ege yöresine ait Yörük kültürü düğünde yaşatıldı. Damat Enver Mahleşlioğlu, davul zurna ve zeybekler eşliğinde Bozyurt Mahallesi’nde ikamet eden gelini almaya gitti. Damat gelini anne ve babasının evinden türküler eşliğinde çıkartarak deveye bindirdi. Damat daha sonra, gelenekler gereği gelini mahallede bulunan köprüden geçirdi. Bu esnada efeler harmandalı zeybeği oynadı. Mahallenin gençleri damada eziyet ederken ilginç görüntüler ortaya çıktı. Damat başına yazma bağlayıp köprü üzerinde oynamaya başladı. Gelin konvoy eşliğinde Aydoğdu Mahallesi’nde bulunan eve götürüldü.

Mahalle sakinleri deve sırtında gelen gelini alkışlar eşliğinde karşıladı.

Damat Enver Mahleşlioğlu, kendilerinin de deveci olduğunu belirterek, “Devecilik yaptığımız için eşimi deve üzerinde getirmek istedim. Örf ve adetlerimizi yaşatalım dedik. Rabbim inşallah bizi mutlu eder” diye konuştu.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Nazilli, Deve sırtında gelin, Enver Mahleşlioğlu
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Deve sırtında gelin aldılar
Yorumlar
Haber Yazılımı