Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
11 Şubat 2019 - Pazartesi 12:28 Bu haber 696 kez okundu
 
Deve güreşi tutkunları Kuyucak’ta buluştu
Kuyucak’ta geleneksel olarak her yıl düzenlenen deve güreşi festivali, Kuyucak Deve Güreşi Arenasında yoğun bir katılımla coşkulu bir şekilde gerçekleştirildi.
GENEL Haberi
Deve güreşi tutkunları Kuyucak’ta buluştu

AYDIN- Onursal Başkanlığı'nı Kuyucak Kaymakamı Yılmaz Kurt’un Komite Başkanlığı’nı Kuyucak Belediye Başkanı Metin Ertürk’ün yaptığı deve güreşi festivali, saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı ile başladı.

AK Parti Aydın İl Başkanı Ömer Özmen, Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim, Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, Buharkent Belediye Başkanı Mehmet Erol, Yenipazar Belediye Başkanı Zafer Savcı, Efeler Belediye Başkan Adayı Ümmet Akın, Ak Parti İlçe Başkanları, MHP İlçe Başkanları, daire amirleri, muhtarlar, STK Başkanları da Deve Güreşi’ni izledi.

“Deve güreşi festivaline ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz” diyen Kuyucak Belediye Başkanı Metin Ertürk, yaptığı açılış konuşmasında, “Gelenekselleşen Deve Güreşi Festivalimize bu sene de ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ege, Akdeniz ve Marmara bölgelerinin pehlivan develeri ile yapılacak olan güreşimizin kazasız belasız ve başarılı bir şekilde gerçekleşmesini diliyorum. Katılım sağlayan herkese sonsuz teşekkür ederim” dedi.

Pehlivan develer kıyasıya güreşti

Sabahın erken saatlerinde Kuyucak Deve Güreşi Arenası’nda yerlerini alan develer, havanın da güneşli olmasıyla kıyasıya güreştiler. Yediden yetmişe herkesin coşkulu ve heyecanlı izlediği güreş renkli görüntülere sahne oldu.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Kuyucak, Ömer Özmen, Metin Ertürk, Bekir Kuvvet Erim
Yorumlar
Haber Yazılımı