Enerya Doğal Gaz Reklam
Rıdvan Eşin
Maya Güzellik
Tuğba Kuruyemiş
Haber Detayı
26 Temmuz 2020 - Pazar 14:40 Bu haber 3202 kez okundu
 
DEVA Partisi Kurucu İl Başkanı Hakan Çağlar Erürker
DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan tarafından Aydın İl Başkanlığı’na Hakan Çağlar Erürker getirildi.
SİYASET Haberi
DEVA Partisi Kurucu İl Başkanı Hakan Çağlar Erürker

Rıdvan Eşin

Hakan Çağlar Erürker, geçmiş dönemlerde AK Parti saflarında siyaset yapmıştı. DEVA Partisi'nden yapılan açıklamada, “DEVA Partisi Aydın Kurucu İl Başkanı Hakan Çağlar Erürker’i tebrik ediyor, yeni görevinde başarılar diliyoruz. Partimiz ve ülkemiz için hayırlı olsun” ifadeleri yer aldı.

SİYASİ HAYATI AK PARTİDE BAŞLADI

1970 doğumlu Hakan Çağlar Erürker, evli ve iki çocuk babası. 7 Haziran 2015 Genel seçimlerinde çıkan Hakan Çağlar Erürker ilk önce AK Parti'den Aydın Milletvekili adayı gösterildi ancak seçilemedi. 2018’de yapılan 24 Haziran Genel seçimlerinde yine AK Parti Milletvekili aday adayı oldu. Hakan Çağlar Erürker, 31 Mart 2019'da yapılan yerel seçimlerde de Aydın Büyükşehir Belediye Başkan aday adaylığını ilan etmişti.

ERÜRKER KİMDİR?

1970 yılında Aydın Nazilli’de doğdu. İlkokul eğitimini Nazilli Beşeylül İlkokulu’nda, ortaokul ve lise eğitimini Galatasaray Lisesi’nde tamamladı.

Brüksel Üniversitesi (ULB) Siyasal Bilgiler Fakültesi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümünü dereceyle bitiren Hakan Çağlar Erürker, 1996-1999 yılları arasında Belçika Türk Üniversiteliler Birliği Başkanlığı yaptı. 2000 yılında ‘İlişkilerin Yeniden Tanımlanmasına Doğru Avrupa Birliği ve Türkiye’, 2005 yılında ise ‘Devlet ve Piyasa Mantığı Arasında Avrupa Savunma Sanayilerinin Dönüşümü’ konularında hazırladığı tezlerle Avrupa Birliği Politikaları ve Uluslararası Politika alanında iki yüksek lisans derecesi aldı, evli ve iki çocuk babası.

 

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Deva Partisi, siyaset, Hakan Çağlar Erürker, İl Başkanı, kurucu, ak parti
Yorumlar
Haber Yazılımı